Atos ve Dassault Systèmes’den daha güvenilir bir bulut platformu için iş birliği

Atos ve Dassault Systèmes, özellikle savunma ve sağlık gibi kritik endüstrilerde kullanılan 3DEXPERIENCE platformunu bağımsız bir ortamda sunmak üzere küresel ortaklıklarını duyurdu.

Atos’un siber güvenlik ürünleri, yüksek performanslı bilgi işlem alanındaki uzmanlığı ve kritik sistemleri geliştirme tecrübeleri ile Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platform çözümü arasındaki ortaklığın genişlemeye devam edeceği belirtildi.

3DEXPERIENCE platformu kuruluşlara, iş birliğine dayalı ve etkileşimli bir ortamda gerçekleşen tüm iş faaliyetlerinin ve ekosistemlerin bütünsel, gerçek zamanlı bir görünümünü sağlıyor. Bu platformu kullanan kurumlar artık Atos tarafından yönetilecek ve güvence altına alınacak özel bağımsız bir ortamda bulut platformundan yararlanabilecek. Atos; bir dizi metodoloji, ürün ve bulut hizmeti olan ‘Atos OneCloud Sovereign Shield’ üzerinden bu ihtiyacı karşılayacak.

3DEXPERIENCE platformu, özellikle güvenlik durum tespiti ve yönetim bilgi sistemleri alanlarında en yüksek düzeyde veri gizliliğini sağlamak için Fransız CIIP yasası ve Avrupa NIS yönergesi ile uyumlu olarak geliştirildi. Böylece savunma idarelerinin, kamu kurumlarının ve “Kritik hizmet uygulayıcıları” ile “Hayati öneme sahip uygulayıcılar” olarak bilinen kuruluşların özel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Platform, endüstri ve yerel düzenlemelere bağlı olarak da herhangi bir ülkede kurulabiliyor.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Atos Geçici Eş-CEO’su ve Büyük Veri ve Güvenlik Başkanı Pierre Barnabé, “Atos OneCloud Sovereign Shield’ı hizmet olarak yazılım uygulamaları alanına getirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu sayede 3DEXPERIENCE platformunun bağımsız dağıtımını dünya çapında kritik endüstrilere sunabiliyoruz. Müşterilerimiz, ürettikleri ve değiştirdikleri verilerin kullanımı üzerinde daha fazla kontrol sahibi oluyor. Bu anlamda Atos ve Dassault Systèmes arasındaki ortaklık, pazara benzersiz bir hizmet sunuyor” dedi.

Sanal ikizlerin yeni ürün geliştirme alanında, üretimde ve diğer pek çok iş operasyonunda tüm sektörlerde giderek daha fazla benimsendiğine dikkat çeken Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO’su Bernard Charlès, ”Bulutun gücünü açığa çıkarmak, BT altyapısından iş deneyimlerine kadar tüm operasyonlarda bütünsel, tutarlı siber güvenlik uzmanlığı gerektiriyor. Atos ve Dassault Systèmes arasındaki bu iş birliği, deneyime dayalı en yüksek düzeyde güvenlik ve bağımsızlık hizmetiyle 3DEXPERIENCE platformunu buluşturuyor. Böylece sağlık ve savunma gibi kritik alanlarda dahi güvenilir iş birlikleri kurmak için yeni olanaklar sağlanıyor” şeklinde konuştu.