Atomic Heart ve THE FINALS için NVIDIA Game Ready Sürücüsü geliyor

NVIDIA, NVIDIA DLSS 3 destekli Atomic Heart ve 7 Mart’ta başlayacak olan THE FINALS kapalı betası için yeni bir GeForce Game Ready Sürücüsü yayınladı.

Bu yeni sürücü aynı zamanda GeForce RTX 30 ve 40 Serisi GPU’larda Google Chrome ve Microsoft Edge tarayıcıları aracılığıyla yayınlanan herhangi bir videonun kalitesini artırmak için yapay zekâ kullanan RTX Video Super Resolution (VSR) desteğini de sunuyor.

NVIDIA DLSS 3 ile Atomic Heart için oyuna hazır

21 Şubat’ta Atomic Heart piyasaya sürüldüğünde, GeForce RTX oyuncuları, NVIDIA DLSS 3, NVIDIA DLSS 2 ve NVIDIA Reflex teknolojileriyle desteklenen oyunda, üst düzey bir performans yakaladılar.

DLSS 3 etkinleştirildiğinde, GeForce RTX 4090 ile 4K performansı yüzde 90 artırılarak 184 FPS’e ulaşılırken bu rakam GeForce RTX 4080 ile yüzde 80 artırılarak 146 FPS’ye çıkarılıyor. 1440p’de GeForce RTX 4070 Ti ile DLSS 3, 160 FPS’in üzerinde maksimum ayarlarda çalışan performansı yüzde 62 artırıyor. DLSS 3 ayrıca CPU’ya bağlı senaryolarda performansı artırmaya yardımcı olabiliyor.

THE FINALS kapalı betasıyla oyuna hazır!

Embark Studios’un THE FINALS, mahvolmuş bir dünyada geçen, benzersiz oyun deneyimleri sunan, ücretsiz bir nişancı oyunudur. Merakla beklenen oyun ayrıca aşağıdakiler de dahil olmak üzere NVIDIA teknolojileriyle destekleniyor:

• NVIDIA Reflex – Seçenekler menüsünde tek bir tıklamayla etkinleştirilen Reflex, sistem gecikmesini yüzde 55’e kadar azaltarak oyunu daha da duyarlı hale getiriyor ve oyun içindeki gecikmelerin azaltılmasına yardımcı oluyor. THE FINALS gibi rekabetçi nişancı oyunlarında Reflex desteği, oyunculara ölüm kalım arasındaki farkı yaratabilecek bir rekabet avantajı sağlıyor.

• NVIDIA DLSS – RTX oyuncuları, yapay zekâ destekli NVIDIA DLSS teknolojisini etkinleştirerek performansı en üst düzeye çıkarıyor.

• NVIDIA RTXGI, binalar havaya uçarken ve duvarlar çökerken ışık ve gölgeyi doğru bir şekilde hesaplamak için kullanılıyor. RTXGI, anında daha zengin ve daha gerçekçi global aydınlatma üretmek için donanım hızlandırmalı ışın izlemeyi kullanıyor. Oyuncular, RTXGI’nin Dinamik modunun çevre etrafında gerçekçi bir şekilde sıçrayan ışığı deneyimleyebilirken, hacimsel sis ve dumanla kaplanmış dünyayla etkileşime girebiliyor.

7 Mart’ta iki haftalık yeni kapalı betası, oyunculara bu yıl piyasaya sürülmeden önce THE FINALS’ı deneyimleme şansı veriyor.

NVIDIA RTX Video Super Resolution desteği geliyor

RTX Video Super Resolution, GeForce sahiplerinin yapay zekâ ile geliştirilmiş netlik ile 1440p veya 4K ekranlarda iyileştirilmiş videoları izlemelerine olanak tanıyan bir yapay zekâ görüntü işleme yükseltme aracıdır. GeForce RTX 30 ve 40 Serisi GPU’lar, video kalitesini artırmak için Chrome veya Edge tarayıcılarınızda oynatılan daha düşük çözünürlüklü videoları işliyor.
NVIDIA Tensor Core’ların gücünü son teknoloji yapay zeka görüntü işleme teknikleriyle birleştiren RTX VSR, dikkat dağıtıcı artifactsleri ortadan kaldırırken özellikleri ve kenarları akıllıca keskinleştirip geliştiriyor. RTX VSR, Twitch, YouTube, Netflix, Disney+ veya Hulu gibi platformlardaki içerikler de dahil olmak üzere, bir tarayıcıda oynatılan çoğu videoda çalışıyor.

GeForce Experience’ın optimal ayarları tarafından desteklenen yeni oyunlar

GeForce Experience’ın tek tıklamayla yapılabilen optimum ayarları, oyuncuların sistem donanımı için oyun seçeneklerini anında yapılandırmasına olanak tanıyarak akıcı ve optimize edilmiş bir oyun deneyimi sunuyor. Binden fazla desteklenen oyuna son sürücü sürümüyle 7 oyun daha eklenmiş oluyor:

• Atomic Heart
• Company of Heroes 3
• Hogwarts Legacy
• PERISH
• The Settlers: New Allies
• Warlander

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE