ASUS’tan yeni uç bilişim yapay zekâ sistemi

Global AIoT çözüm sağlayıcısı ASUS IoT, NVIDIA ve Intel’in Mobile PCI Express Module (MXM) GPU’larına destek veren ilk uç bilişim yapay zekâ sistemi PE3000G’yi duyurdu.

12’nci Nesil Intel Core işlemci ve 64 Gb’a kadar DDR5 4800 MHz bellekle donatılan, fan kullanmadan üstün termal performans gösteren PE3000G, yapay zekâ odaklı uç bilişim çözümlerine rakipsiz kullanım ömrünü, işlem gücünü, esnekliği ve güvenilirliği getiriyor.

PE3000G, 8-48 volt aralığında DC girişlerini kabul eden yepyeni bir güç dağıtım tasarımına ve araç içi gereksinimleri karşılayan yerleşik ateşleme kontrol sistemine sahip. Vidayla sabitlenen giriş çıkışlar son derece dayanıklı bir yapı oluşturuyor. Askeri sınıf MIL-STD-810H darbe ve titreşim testinden geçen bu model otonom araçlarda yapay zekâ destekli çıkarım sistemleri için mükemmel bir tercih haline geliyor.

Ayrıca IP kameralar gibi endüstriyel kameralarda Power Over Ethernet Plus (PoE+) desteği ile PE3000G, çeşitli makine görüşü ve gözetleme uygulamalarına güç veriyor. Isıyı dağıtan gelişmiş bir tasarıma sahip olan üründe iki adet özel soğutma bloğu ve patent başvurusu yapılmış sistem tasarımı ile en zorlu koşullarda bile güvenilir performans sunuluyor.

“PE3000G, endüstriyel ortamlarda yapay zekâ çıkarımlarını hızlandırma ve zorlu koşullarda çalışabilme taleplerine karşı ASUS IoT’nin bir yanıtı niteliğinde” diyen ASUS IoT İş Birimi Genel Müdürü KuoWei Chao, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sağlam gücün yanı sıra gelişmiş termal ve mekanik tasarım sayesinde bu model uç bilişim yapay zekâ çıkarım uygulamalarını kritik önem taşıyan çok yönlü uygulamalara dönüştürüyor. PE3000G; fabrika otomasyonunda makine görüşü, dış mekan gözetleme sistemleri ve otonom araçlarda yapay zekâ tabanlı çıkarım sistemleri gibi SWaP kısıtlı uygulamalarda uç bilişim yapay zekâ çıkarımlarını hızlandırmak için ideal.”

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE