ASUS’tan yeni ekran kartı modeli

ASUS, iki adet Noctua NF-A12x25 PWM ve birinci sınıf özel bir soğutma bloğuyla donatılan “ASUS GeForce RTX 3080 Noctua Edition” model ekran kartını duyurdu.

Yeni ASUS GeForce RTX 3080 Noctua Edition’da öncelikle, Noctua’nın mühendisleriyle birlikte çalışan ASUS termal ar-ge ekibinin geliştirdiği 2,2 yuva yer kaplayan devasa bir soğutma bloğu bulunuyor. Altı adet ısı borusuna bağlanan geniş kanatçık yığınının yanı sıra GPU ve belleği için geniş bir ısı dağıtıcıya sahip olan bu soğutma bloğu TUF ve Strix modellerindekilere göre çok daha büyük. Kart böylece toplamda 4,3” yuva boyutunda yer kaplıyor.

NF-A12x25 fanın kullanıldığı bu modelde, fan kanatları Noctua’ya özgü Sterrox sıvı kristal polimerden üretilen parçalar sayesinde dış çerçeveden yalnızca 0,5 milimetre mesafede durabiliyor. Böylece kenarlardan hava sızıntısı azaltılıyor. Noctua’nın Smooth Commutation Drive teknolojisine sahip özel PWM entegre devresi de akustik verimi artırıyor. Her kanadın ucundaki akış hızlandırma kanalları ve fan çerçevesindeki iç yüzey mikro yapıları da gürültüyü azaltıyor. Her köşedeki titreşim önleyici dolgular sayesinde fan, soğutma bloğuna veya ön kapağa çarpmadan çalışıyor.

Soğutma bloğu ve fan ikilisinin yanı sıra ASUS, GeForce RTX 3070 Noctua Edition modelinde aynı özel kahverengi ön kapağı kullanıyor. Sisteminde başka Noctua fanlarına ve soğutma bloklarına sahip kullanıcılar bu kartla uyumlu bir görünüm elde edebiliyor. Çift BIOS anahtarı sayesinde kullanıcılar maksimum performans veya düşük gürültü düzeyi arasında tercih yapabiliyor. Düşük gürültü düzeyi seçeneği, piyasadaki en sessiz RTX 3080 kullanım deneyimini sunuyor. 0 dB ortam soğutması özelliği ise hafif yük altında fanları tamamen durdurarak kartın tamamen sessiz çalışmasını sağlıyor. Havalandırmalı arka plaka soğutma bloğunun ucundan hava akışı imkanı veriyor. ASUS Auto-Extreme montaj teknolojisi her bileşenin otomatik olarak hassas ve temiz bir şekilde lehimlenmesini sağlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE