ASUS’tan TUF Gaming TF120 ARGB kasa fanı

ASUS, yüksek performanslı soğutma ve düşük gürültü düzeyi için tasarlanan “TUF Gaming TF120 ARGB” kasa fanını duyurdu.

Akışkan dinamiğine uygun gelişmiş bir rulmanla donatılan TF120 ARGB, 76 CFM hava akışını yalnızca 29 dB(A) ses çıkararak sağlıyor ve 250 bin saate kadar sorunsuz çalışabiliyor. TF120 ARGB bir kasa fanı olarak tasarlanmış olsa da soğutma blokları ve radyatörlerle birlikte kullanım için de 2,5 milimetre H2O (su) ile yeterli statik basınç sağlıyor.

TF120 ARGB’nin PWM devresi 250 – 1900 RPM aralığını destekliyor. Kullanıcılar fanı doğrudan anakartlarına bağlayıp fan eğrilerini kendi isteklerine göre ayarlayabiliyor. Hafif işlerde sistem sıcaklığı düşükken fanın çok düşük hızlarda dönmesi sağlanabiliyor. Titreşim önleyici dolgular da fanın kasada titreşim yaratarak daha fazla gürültü çıkarmasını önlüyor.

Fan eğrileri belirlendikten sonra iki kat ARGB LED ile çeşitli aydınlatma efektleri ayarlayarak sistemi tamamen kişiselleştirmek mümkün. TF120’de iki katman halinde sıralanmış toplam 16 adet LED ile tek katmanlı alternatiflere kıyasla daha derin renk tonları elde ediliyor. Bu çift katmanlı dizilim ayrıca daha çok aydınlatma seçeneği sunuyor. Kullanıcılar üçlü fan paketleriyle birlikte gelen ARGB merkeziyle bu seçenekler arasında geçiş yapabiliyor. Parlaklık, hız, renk ve efekt modu dört ayrı düğmeyle kontrol edilebiliyor. Bu merkez ayrıca Aura Sync desteği de veriyor. Kullanıcılar bu sayede fanlarını sistemin geri kalanıyla uyumlu hale getirip bilgisayarlarını istedikleri gibi sergileyebiliyor.