ASUS’tan TUF Gaming GT502 çift odalı bilgisayar kasası

ASUS, TUF Gaming GT502 adlı yeni bilgisayar kasasını duyurdu. Bu yeni kasa çift odalı tasarımı, temperlenmiş panoramik cam paneli ve 13 adet fana yer verebilen iç hacmiyle dikkat çekiyor.

TUF Gaming GT502 kasa kullanıcılara yeni güçlü sistemlerinin soğutma düzenini planlarken geniş seçenekler sunuyor. Model iki ayrı sürümle geliyor. TUF Gaming GT502 Plus sürümü önceden eklenmiş dört adet ARGB fan ve bir ARGB bağlantı yuvası bulunurken TUF Gaming GT502 sürümü ise kullanıcılara kendi soğutma sistemlerini baştan tasarlama fırsatı veriyor.

Her iki sürümde de çift odalı tasarım kullanılıyor. Geniş arka odada kablo düzenlemesi için 90 milimetrelik bir alan bulunuyor. Bu kısım özel tasarımın yalnızca ilk adımı. Bu oda ayrıca güç kaynağına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca üç adet depolama sürücüsü veya bir adet 360 milimetre radyatör monte edilebilen çok yönlü bir yuva da bu odada yer alıyor. Bu bölüm, ana odada ısının birinci kaynağı olan bileşenlerden tamamen yalıtılmış durumda.

Ana oda ise baştan aşağı verimli soğutma için tasarlandı. Alt paneldeki geniş havalandırma açıklıkları içeri soğuk hava girmesini sağlıyor. TUF Gaming GT502 PLUS’ta önceden eklenmiş dört adet 120 milimetre ARGB fan bulunuyor. Bu fanlar ısıyı kasanın arka ve üst bölümünden dışarı atıyor. Bu dört fan dışında kasaya daha fazla fan da eklenebiliyor. GT502 toplamda 13 adede kadar fana destek veriyor. Böylece kullanıcılar havayı ihtiyaç duydukları yere yönlendirebiliyor. Ayrıca, ana odanın üst kısmındaki havalandırma açıklığı, hepsi bir arada soğutucuların veya özel döngülerin 360 milimetre boyutlu fanlarına destek veriyor.

Dikey ve yatay yerleştirme seçeneği

GT502’nin geniş iç hacmi 400 milimetre uzunluğundaki ekran kartlarına bile yetiyor. Ürünle gelen dikey montaj yuvası, kullanıcılara ekran kartlarını dikey veya yatay yerleştirme seçeneği sunuyor. Ekran kartının ön korumasını dikey olarak göstermek isteyen kullanıcıların yapması gereken tek şey bir yükseltici kablo kullanmak.

Günümüzün yüksek performanslı ekran kartları ısıyı uzaklaştırmak için kalın soğutma bloklarından yararlanıyor. GT502, sahip olduğu ekran kartı sabitleyici ile kartların uzun süre düzgün durmasını sağlıyor. Üç bölümlü ayarlanabilen yapı takılma biçimi gözetmeksizin birçok ekran kartına destek veriyor. 46 ile 139 milimetre arasındaki ekran kartlarını yatay olarak, 15 ile 42 milimetre arasındaki ekran kartlarını dikey olarak tutabiliyor.

Kullanışlı bağlantı seçenekleri

TUF Gaming GT502 kasa, kurulum süreci tamamlandıktan sonra da kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Günlük kullanımda da rahatlık sunacak şekilde tasarlanan bu kasa, ön panelindeki zengin bağlantı noktası seçenekleriyle kulaklık ve diğer çevre birimlerini kolayca kullanma imkanı sunuyor. Ön taraftaki USB Type-C bağlantı noktası hız arayan kullanıcıların hizmetinde. USB 3.2 Gen 2 Type-C başlığına sahip bir anakartla birlikte kullanıcılar kollarını uzattıkları mesafeden yüksek hıza ulaşabiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE