ASUS’tan RT-AXE7800 WiFi 6E üç bant router modeli

ASUS, RT-AXE7800 adlı yeni router modelini duyurdu.

Yedi adede kadar yüksek hızlı 160 Mhz kanalı sunan WiFi 6E standardıyla yüksek hızlı, kararlı ve kesintisiz bağlantılar elde etmek mümkün. Bant genişliğinde sıkışıklığı azaltırken ağ kapasitesini önemli ölçüde artıran bu router, tüm WiFi 6E cihazlarına yüksek performans sağlıyor.

Gücünü 1,7 GHz dört çekirdekli 64 bit Broadcom işlemciden alan ASUS RT-AXE7800, hibrit çalışanların ve küçük işletmelerin artan ihtiyaçlarını karşılayarak ultra hızlı performansla kusursuz kullanıcı deneyimi sunmak için yeni 6 Ghz bandından yararlanıyor.

RT-AXE7800 ayrıca ASUS AiMesh teknolojisiyle de tamamen uyumlu. Kullanıcılar AiMesh uyumlu router’larla kablosuz ağlarını kolayca genişletebiliyor ve evlerinin her yerinde güçlü, esnek ve sorunsuz WiFi deneyimi yaşayabiliyor.

ASUS’a özgü güvenli gezinti

İnternette uygunsuz içeriklere, rahatsız edici reklamlara, çeşitli tehlikelere veya risklere rastlamak mümkün. RT-AXE7800’deki ASUS Güvenli Gezinti özelliği, hiçbir ekstra uygulamaya gerek duymadan tek dokunuşla istenmeyen içerikleri engelleyebiliyor. DNS tabanlı bu hafif filtreleme sistemi router’ın performansını da etkilemiyor. Sistem ayrıca internette çocukları korumak için arama sonuçlarındaki uygunsuz içerikleri de filtreleyebiliyor.

Her yerde gelişmiş güvenlik

RT-AXE7800 ömür boyu ücretsiz AiProtection Pro hizmeti veriyor. Trend Micro destekli bu kurumsal sınıf ağ güvenliği yazılımı belirli aralıklarla otomatik olarak güncellenerek cihazınızı ve kişisel verilerinizi internetteki tehditlerden koruyor.

Kullanıcılar evden uzaktayken de şifreli VPN tüneli teknolojisine sahip ASUS Instant Guard mobil uygulaması sayesinde RT-AXE7800 üzerinden tek dokunuşla internete güvenle bağlanabiliyor. Yeni güncellenen bu uygulama şimdi kullanıcıların bu güvenli ağ bağlantısını aileleriyle ve arkadaşlarıyla da paylaşmasına imkan veriyor. Kullanıcılar bunun için URL bağlantısını bir e-postayla veya mesajla gönderebiliyor.

Yerleşik VPN sunucusu ve VPN istemcisi OpenVPN ve en yeni WireGuard gibi birçok güvenlik protokolünü de destekliyor. VPN Fusion ile kullanıcılar farklı VPN tünellerine çeşitli cihazları atayabiliyor. Bunu yaparken de bir yandan normal kullanım için standart internet bağlantısını sürdürebiliyorlar. Böylece diğer kullanıcıların internette gezinme deneyimi etkilenmiyor. Bu özellik VPN yazılımlarının çalışmadığı akıllı TV’ler ve oyun konsolları gibi cihazlar için ideal çözüm sunuyor. Kullanıcılar kolay anlaşılır ASUS Router mobil uygulaması veya web tarayıcısı arayüzü üzerinden VPN bağlantılarını ayarlayıp yönetebiliyor.

Gelişmiş ebeveyn denetimleri

RT-AXE7800’deki gelişmiş ebeveyn denetimleri, dijital dünyada ebeveynlere esneklik ve kolaylık sunuyor. Ebeveynler çocuklarının internetteki faaliyetleri hakkında bilgi alabiliyor, farklı yaş grupları için farklı kapsamlı ayarlar belirleyebiliyor. Kullanıcılar ayrıca tek tıkla internet erişim planını değiştirebiliyor. Böylece dilediklerinde çocuklara ekstra kullanım süresi verilebiliyor.