ASUS’tan dahili web kameralı yeni monitör

ASUS, dahili web kamerasına sahip yeni monitör serisini duyurdu. The Zoom sertifikalı 27 inç 1440p BE27ACSBK ve 23,8 inç FHD BE24ECSNK web kamerası monitörleri video konferans, internet üzerinden eğitim ve canlı yayın için tasarlandı. Her iki modelde de entegre FHD 2 megapiksel web kamerası, mikrofon dizilimi ve stereo hoparlörler bulunuyor.

2 MP web kamerası her yönde 315 derece dönebiliyor ve 10 derece eğilebiliyor. Böylece kullanıcı, iş istasyonu hangi biçimde olursa olsun her zaman kadrajın içinde kalıyor. Web kamerasında ayrıca gizlilik için bir de kayar kapak bulunuyor. Web kamerasına entegre edilen Face Auto Exposure teknolojisi sayesinde kamera kullanıcının yüzünü otomatik olarak tespit ediyor ve görüntü üzerinde ince ayar yaparak yüzün daha parlak çıkmasını ve arka plan üzerinde öne çıkmasını sağlıyor.

Yerleşik ASUS Yapay Zeka Destekli Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip Mikrofon iletişimi daha iyi hale getirmek için yapay zekanın gücünden yararlanıyor. Yapay zeka destekli profiller içeren işlemci, 500 milyondan fazla tür arka plan gürültüsünü azaltırken ışın hüzmeleme teknolojisi insan seslerini koruyor.

USB-C bağlantı noktası son derece hızlı veri aktarımı yapma imkanı vermesinin yanı sıra tek kabloyla DisplayPort bağlantısı ve 80 watt güç dağıtımı için de kullanılabiliyor. USB Type-A bağlantı noktasına takılan her cihaz monitördeki diğer USB bağlantı noktalarına takılı çevre birimlerine erişebiliyor.

BE27ACSBK ve BE24ECSNK; HDMI, papatya dizilimi destekli DisplayPort giriş çıkışı ve cihazlara bağlantı için dört adet USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktası ile dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla, konsollarla, medya kutularıyla, klavyelerle ve farelerle uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor.

Ekranlarda ayrıca kulaklıklar için bir geçiş bağlantısı da bulunuyor. BE24ECSNK modelinde ayrıca bir de RJ45 Ethernet bağlantı noktası yer alıyor. Böylece, birlikte kullanılan dizüstü bilgisayarlara stabil internet bağlantısı sağlanabiliyor.

Monitör standı rahat bir izleme deneyimi sunmak için öne arkaya eğme, eksen etrafında dönme ve yükseklik ayarı olanakları sunuyor. Ekranı 90 derece çevirip dik konuma getirmek mümkün. Bu konum uzun belgeler üzerinde çalışanlar, kod yazanlar veya web sitelerinde dolaşanlar için ideal.

BE27ACSBK ve BE24ECSNK modellerini VESA ile duvara veya montaj koluna takmak mümkün. Tercihe bağlı olarak sunulan montaj kiti sayesinde de kullanıcılar monitörün arkasına bir mini PC takıp çalışma alanlarını daha derli toplu hale getirebiliyor. BE27ACSBK ve BE24ECSNK çok sayıda video konferans yazılımıyla uyumlu. Ürünlerin üzerinde mikrofonu kapatmak veya çağrılara yanıt vermek için kısayol düğmeleri bulunuyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE