ASUS’dan yeni görüntü kayıt cihazı TUF Gaming Capture Box-FHD120

ASUS, konsol ve PC oyuncularına profesyonel düzeyde yayın yapma imkânı veren yeni görüntü kayıt cihazı TUF Gaming Capture Box-FHD120’yi duyurdu. Bilgisayardan veya konsoldan yayın yapan kullanıcılar yeni FHD120 sayesinde oyun deneyimlerini benzer oyuncularla, arkadaşlarıyla veya yüzlerce hayranıyla paylaşabilecek.

Bir çantaya kolayca sığabilen ve seyahat halindeyken de yayın yapma olanağı sunan TUF Gaming Capture Box-FHD120’yi bilgisayarlarla, konsollarla ve hatta DSLR kameralarla kullanmak mümkün. Open Broadcaster Studio (OBS) ile de kullanılabilen cihazı dileyen kullanıcılar kendi tercih ettikleri başka video yakalama yazılımlarıyla da kullanabiliyor.

Saniyede 120 kare akıcılığında 1080p video yakalamak için tasarlanan TUF Gaming Capture Box-FHD120 ile kullanıcılar izleyicilerine daha yüksek kare hızlı görüntü sunabiliyor. FHD120 sahip olduğu donanım tabanlı yerleşik ölçekleyici ile ölçeği düşürüp yükseltme (1080p’ye kadar) işlemini üstleniyor. Bu sayede yazılımla manuel görüntü ayarı yapmaya gerek kalmıyor. Kullanıcılar OBS’de istedikleri çözünürlüğü seçtikten sonra gerisini TUF Capture Box hallediyor. HDMI geçişi için 60 Hz’de 4K veya 120 Hz’de 1080p desteği sunuluyor. Kullanıcılar kendi ekranlarında yüksek çözünürlük veya yüksek kare hızı arasında tercih yapabiliyor.

Biri giriş biri çıkış olmak üzere iki adet HDMI 2.0 bağlantısı yer alan TUF Capture Box-FHD120’de ayrıca bir de USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor. USB Video Class (UVC) özelliğini de bulunan FHD120’de kullanıcılar cihazı doğrudan bir USB 3.2 Gen 1 bağlantı noktasına takıp işlenmemiş ve sıkıştırılmamış videoları hiçbir sürücü veya araç gerekmeden en yüksek kalitede yayın için aktarmaya başlayabiliyor. Ön kısımdaki iki adet 3,5 mm jaka sırayla kulaklık ve oyun kumandası bağlanabiliyor. Bu kullanışlı özellik sayesinde kullanıcılar konuşarak yaptıkları yorumları doğrudan cihaz üzerinden ekleyebiliyor, takım içi konuşmaları kaydedebiliyor ve oyun kumandası üzerinden ses aktarabiliyor.