ASUS’dan ilk ROG ağ WiFi sistemi

ASUS Republic of Gamers (ROG), oyunculara yönelik geliştirilen ilk ROG ağ WiFi sistemi ROG Rapture GT6’yı duyurdu.

ROG Rapture GT6 üst düzey işlevleri üst düzey bir biçimde sunmak için geliştirildi. Antenleri dışarıdan içeriye alan tasarım şık bir görünüm sunuyor. Bu tasarım Aura RGB logo, kesikli havalandırma açıklıkları ve yan tarafa oyulmuş ROG sloganı “For Those Who Dare” yazısıyla öne çıkıyor. Üstte ve altta yer alan havalandırma ızgaraları cihazın içindeki soğutma bloklarıyla hizalı duruyor. Bu da ideal ısı iletimi oluşturuyor. Daha açık renkli bir tasarım isteyen kullanıcılar için de ürünün bir Moonlight White sürümü bulunuyor.

Akıllı Anten ve RangeBoost Plus

Benzer ürünlerde genellikle sekiz adet anten bulunurken ROG Rapture GT6’da dokuz adet dahili anten yer alıyor. Akıllı Anten olarak adlandırılan bu dokuzuncu anten arka plan bağlantısı için en uygun sinyal yönünü tespit ederek ağ sistemini güçlendiriyor ve WiFi ölü noktalarını ortadan kaldırıyor.

Antenler tek başına sinyal gücünü veya menzilini artırmak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle ROG Rapture GT6 ayrıca, ASUS’a özgü kablosuz ağ teknolojilerin en çok bilineni RangeBoost’un en yeni ve güçlü sürümü olan RangeBoost Plus teknolojisinden yararlanıyor. Üründeki yeni nesil Broadcom WiFi yonga seti, ASUS’a özgü son teknoloji özelliklerle birlikte sinyal menzilini artırıyor ve toplam kapsama alanını yüzde 38’e kadar genişletiyor.

Yüksek kapasiteli UNII-4 tayfı

En son ROG WiFi 6 router modelleri, yeni sunulan 5,9 GHz bandına üçüncü bir yüksek güçlü 160 MHz kanalı üzerinden erişebiliyor. Bu kanal yüksek bant genişliği gerektiren cihazların ihtiyaçlarını karşılamak veya ekstra sinyal gücünden yararlanabilecek sistemlerde arka plan bağlantısını güçlendirmek için özel olarak belirlendi. 5,9 GHz bandı özel olarak yalnızca en yeni kablosuz router’lara ayrılıyor. Bu sayede, uyumlu WiFi cihazlarına sahip kullanıcılar çevredeki WiFi 5 ağlarının sinyal dağıtımını etkileyebileceği ofis veya apartman gibi ortamlarda çok daha az bağlantı karışmasıyla karşılaşıyor.

Güçlü güvenlik ve kolay erişim

Bu sistem, her zamankinden de fazla özelliklerle donatılmış daha güçlü bir ASUS güvenlik paketiyle geliyor. ASUS Instant Guard, kullanıcıların dışarıdayken bu router sistemini bir VPN tüneli olarak kullanmasını sağlayarak herkese açık WiFi bağlantılarını kullanırken çok daha yüksek güvenlik oluşturuyor. En yeni Instant Guard 2.0 sürümüyle bu bağlantı basit bir URL bağlantısıyla paylaşılabiliyor. Güvenli Gezinti özelliği ise arama sonuçlarındaki istenmeyen içerikleri filtreleyerek daha aile dostu bir internet deneyimi yaşatıyor. Instant Guard ve ASUS AiProtection, kullanıcılara ASUS router’ın ömrü boyunca ücretsiz olarak sunuluyor.

2 paketli ağ sistemi, ASUS Router uygulamasını kullanarak yalnızca üç adımda kuruluyor. Uygulama kurulum sonrasında uzaktan ağ durumunu takip etmek ve ayarları değiştirmek için de kullanılabiliyor. Tekli sürümü uygulamada birkaç dokunuşla mevcut AiMesh sistemine entegre edip kapsama alanını genişletmek de mümkün.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE