ASUS, ZenWiFi XT9 mesh ağ sistemini duyurdu

WiFi 6 standardını destekleyen ve 160 MHz kanallardan yararlanan bu üç bant ağ WiFi sistemi, sayısı giderek artan akıllı ev cihazları için dahakararlı WiFi performansı sunduğunu iddia etti.

ASUS, ZenWiFi XT9 üç bant mesh WiFi sistemini duyurdu. Güvenilir ve güvenli bir akıllı ev ağını kolayca kurabilmek için tasarlanan bu sistemin, 529 metrekareye kadar kapsama alanında 7800 Mbps’ye varan hızlar sunabildiğini belirtildi.

WiFi 6 teknolojisiyle kablosuz ağlara eklenen 160 Mhz kanalları sayesinde, her bir cihaz eskisinden daha yüksek hızlara erişebiliyor. 7800 Mbps ile son derece yüksek hızlara ulaşabilen ASUS ZenWiFi XT9, çok sayıda kullanıcının aynı ağda dosya indirdiği, internet üzerinden içerik izlediği veya oyun oynadığı evlerde her yeri kapsama alanı altına alabilen bir WiFi ağı kurmak için ideal bir çözüm. Üç bant ağ sistemi, router’lar arasındaki ağ trafiği için ikinci 5 Ghz bandında özel bir bağlantı oluşturuyor. Diğer bantlar ise WiFi hızlarını en yüksek seviyeye taşımaya ve kesintisiz bağlantı sunmaya ayrılıyor. 2,5 Gbps WAN bağlantı noktası ise bu ağ sistemini internet servis sağlayıcılarının sunduğu yüksek hızlı bağlantılarla uyumlu hale getiriyor.

Kablolu bağlantıyla daha da hızlı bir ağ isteyen kullanıcılar, ASUS ZenWiFi XT9’da sunulan LAN birleştirme özelliğinden yararlanarak uyumlu NAS cihazlarıyla veya yüksek bant genişliği kullanan başka cihazlarla 2 Gbps hıza ulaşabiliyor.

Üst düzey güvenlik

ASUS ZenWiFi XT9 tüm bağlı cihazlara çok katmanlı koruma sağlıyor. Trend Micro destekli ASUS AiProtection Pro, sahip olduğu kurumsal düzeyde güvenlik özellikleriyle router takibi yapıyor, ağa sızma teşebbüslerine karşı gerçek zamanlı koruma sağlıyor ve gelişmiş ebeveyn denetimleri sunuyor. Hem de bunların tümünü tamamen ücretsiz bir şekilde yapıyor. Kullanıcılar seyahat ederken ASUS Instant Guard mobil uygulaması sayesinde internete şifreli bir VPN tüneli aracılığıyla ev ağları üzerinden bağlanıyor. Böylece kahve dükkanları, restoranlar veya havalimanları gibi yerlerdeki herkese açık WiFi bağlantılarını daha güvenli bir şekilde kullanmak mümkün oluyor.

Sadece birkaç tıklama veya dokunuşla etkinleştirilebilen tüm bu teknolojiler, siber saldırılara maruz kalma riskini azaltıyor.

Kolay ağ yönetimi

ASUS ZenWiFi XT9, ASUS Router uygulamasından veya web tarayıcısından erişilen arayüz üzerinden kolayca kontrol edilebiliyor.  ASUS Router mobil uygulaması ile kullanıcılar ağlarını üç basit adımda kurabiliyor, ASUS ZenWiFi XT9 sistemlerini akıllı telefonlarından veya tabletlerinden yönetebiliyor. Kullanıcılar evde değilken bile ağın durumunu kontrol edebiliyor, misafirlere erişim verebiliyor, bant genişliğine ihtiyaç duyan işlevler için hızı uygun hale getirebiliyor, potansiyel güvenlik sorunlarını izleyebiliyor ve çocuklarının internet üzerindeki faaliyetlerini takip edebiliyor.