ASUS, ZenWiFi Pro XT12’yi duyurdu

ASUS, hızlı WiFi bağlantısı sunmak için tasarlanan üç bant Wi-Fi 6 (802.11ax) ağ sistemi ZenWiFi Pro XT12’yi duyurdu.

Yeni nesil 2,0 Ghz 64 bit Broadcom işlemci ve Broadcom WiFi yonga setiyle 11000 Mbps kadar WiFi performansı gösterebilen üç bantlı ASUS ZenWiFi Pro XT12, ortama bağlı olarak en iyi arka plan bağlantısını isteğe göre otomatik seçebiliyor. Üç bantlı yapılandırma sayesinde, ağ sistemi için daha verimli bir arka plan bağlantısı kurulabiliyor. ODMA ve MIMO teknolojilerini destekleyen WiFi 6, WiFi 5’e göre 4 kat daha yüksek kapasite sunuyor. Böylece çok fazla cihazın bulunduğu ortamlarda akıcı bağlantı elde ediliyor.

Router ile cihaz arasındaki bağlantılar ve router ile düğüm arasındaki arka plan bağlantıları için yüksek hız sunmak amacıyla ASUS ZenWiFi Pro XT12’de iki adet de 2,5 Gbps Ethernet bağlantı noktası yer alıyor. Bağlantı birleştirme özelliğine destek veren bu bağlantı noktaları, router ile yüksek bant genişliği gerektiren NAS cihazları gibi cihazlar arasında ultra hızlı bağlantı sağlıyor.

ASUS RangeBoost Plus teknolojisinden yararlanan ASUS ZenWiFi Pro XT12, RangeBoost’un bu en güçlü sürümü sayesinde eski cihazlar da dahil olmak üzere tüm WiFi cihazları için kapsama alanı artıyor. ASUS RF teknolojisi ve ASUS’a özgü diğer teknolojilerle birlikte, RangeBoost Plus WiFi sinyal menzilini ve kapsama alanını yüzde 38’e kadar artırıyor. Verilen iki düğümlü yapılandırma yaklaşık 557 metrekare için yeterli kapsama alanı sunarken, daha geniş evlerde ASUS AiMesh uyumlu router’larla kapsama alanı daha da genişletilebiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE