ASUS, yeni ProArt modellerini tanıttı

ASUS, yeni ProArt Display PA169CDV taşınabilir monitörünü, ProArt X670E-Creator WiFi anakartını ve ProArt Display PA32UCR-K modelini Adobe MAX 2022’de tanıttı.

ProArt X670-E Creator WiFi

ProArt X670E-Creator WiFi yeni nesil DDR5 RAM’lerin sunduğu devasa bant genişliğinden, inanılmaz hızlardan ve olağanüstü güç verimliliğinden yararlanarak üretkenliği artırıyor. PCIe 5.0 bağlantısıyla ProArt X670E-Creator WiFi yeni nesil SSD’lerin ve GPU’ların kapılarını açıyor. Bu modelde iki adet PCIe 5.0 x16 slotu yer alıyor. Ayrıca ikisi PCIe 5.0 bağlantılı olmak üzere toplam dört adet yerleşik M.2 yuvası bulunuyor.

Yeni PCIe 5.0 protokolü arka giriş çıkış panelindeki bir çift USB4 bağlantı noktası için de bant genişliği sağlıyor. Ön panel bağlantılarının esnek olması birçok iş akışı için büyük önem taşıyor. Bu nedenle ProArt X670E-Creator WiFi’ın ön panelinde Quick Charge 4+ destekli bir USB 3.2 Gen 2×2 Type-C bağlantısı bulunuyor. Ön panelinde USB Type-C bağlantı noktası olan bir kasayla birlikte kullanıldığında 60 W şarj imkanı elde ediliyor.

Uyumlu bir router ile kullanıldığında, yerleşik WiFi 6E standardı daha önceden kullanılmayan 6 GHz tayfı sayesinde belirli bölgelerde daha güçlü kablosuz bağlantı deneyimi yaşatıyor. Intel 2.5 Gbps Ethernet sağlam ve güvenilir kablolu bağlantılar sunarken Marvell AQtion 10 Gb Ethernet bağlantı noktası ise yüksek hızlı ağ depolama cihazlarına bağlanmak gibi seçenekler veriyor.

ProArt Display PA169CDV

15,6 inç 4K IPS taşınabilir ProArt Display PA169CDV monitör, Wacom EMR (elektromanyetik titreşim) teknolojisinden yararlanarak ürünle birlikte gelen ProArt Pen ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. Yaratıcı profesyoneller için geliştirilen bu model etkileyici 4K çözünürlükte görüntüler sunmasının yanı sıra DisplayHDR 400 standardını karşılamayı da hedefliyor. Yenilikçi tasarımda çok yönlü kullanım imkanı veren iki adet stant bulunuyor. Üstteki stant çizim yapmayı kolaylaştırmak için PA169CDV’yi hafifçe olanağı sunuyor. Alttaki stant ise ürünü uygun açıda ikinci ekran olarak kullanma seçeneği sağlıyor.

Fabrikada önceden kalibre edilerek Delta E < 2 düzeyine getirilen modelde 10 bit renk, yüzde 100 sRGB ve yüzde 100 Rec.709 renk gamı ile kullanıcılara son derece doğru renkler sunuluyor.

Ürünle birlikte gelen ProArt Pen, Wacom EMR teknolojisiyle PA169CDV üzerinde son derece doğal bir yazı yazma deneyimi yaşatıyor. Bu hafif ve pilsiz kalem, ASUS Dial ile de uyumlu. Bu sayede kullanıcılar desteklenen Adobe yazılımlarında kısa yolları kullanarak iş akışlarını daha akıcı hale getirebiliyor.

ProArt Display PA32UCR-K

ProArt Display PA32UCR-K içerik üreticileri, video yapımcıları, görüntü yönetmenleri ve renkçiler için tasarlanan bir 32 inç 4K monitör. Monitörün Mini LED arka aydınlatma teknolojisindeki daha küçük LED’ler sayesinde benzer boyuttaki geleneksel bir panele kıyasla üç kat daha fazla LED ışığa yer verilebiliyor. Yoğun bir biçimde yerleştirilen mini LED’ler daha bütüncül bir görüntü sağlıyor ve parlaklığı artırıyor. 576 bölgede bağımsız arka aydınlatma ile maksimum 1000 nit parlaklığa ve son derece koyu renklere ulaşılabiliyor. Bu da benzersiz kontrast ve hassas HDR içeriklerle zengin ve gerçekçi bir deneyim meydana getiriyor.

Quantum-dot teknolojisiyle DCI-P3, Rec.709, Rec.2020 ve Adobe RGB renk alanlarını destekleyen PA32UCR-K, Delta E < 1 renk doğruluğu sayesinde elde edilen olağanüstü görüntülerle de içerik izlemeyi yepyeni bir seviyeye taşıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE