ASUS, yeni ekran kartı modellerini satışa sundu

ASUS, ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti ve TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti adlı ekran kartı modellerini Türkiye’de satışa sundu.

ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti

ROG Strix GeForce RTX 4070 Ti serideki büyük modellere kıyasla daha küçük bir yapıda güçlü performans sunabilen bir ekran kartı. 3,15 yuva yer kaplayan kalınlık ve 336 milimetre uzunluk ile bu kart, MaxContact soğutma bloğunda hava akışı için son derece geniş yüzey alanına sahip.

Kartta bir önceki nesilden ROG Strix GeForce RTX 3080 modeline kıyasla yüzde 31 daha fazla hava akışı sağlayan ve yüzde 56,3 daha yüksek statik basınç oluşturan üç adet yeni 11 kanatlı ASUS Eksen Teknolojili fan bulunuyor. Büyük havalandırmalı arka plaka yoğun hava akışı oluştururken 0 dB teknolojisi ise kartın hafif iş yüklerinde tamamen sessiz kalmasını sağlıyor.

Performans ve sessizlik modları arasında geçiş imkanı veren Dual BIOS anahtarı, PC kasa fanlarının bağlanabileceği iki adet FanConnect II başlığı ve Aura Sync uyumlu ARGB ışıklar gibi özellikler bu kartta da bulunuyor.

TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti

ASUS ayrıca GeForce RTX 4080 Ti modelinin TUF Gaming sürümünü de sunuyor. Strix sürümündeki aynı güçlü GPU’ya sahip olan bu kart biraz daha kalın bir soğutma bloğu ve daha kısa bir tasarımla geliyor. 3,25 yuva yer kaplayan ve yeni 11 kanatlı Eksen Teknolojili fanlarla gelen bu kart yüksek soğutma potansiyeline sahip. 305 milimetre uzunluk ise daha fazla kasayla uyumluluk sunuyor.

Yekpare kalıp döküm ön koruma TUF Gaming GeForce RTX 4080 ve 4090 modelleriyle aynı yapısal sağlamlığı sunarken arka plakadaki geniş havalandırma açıklığı daha önceki nesil modellere göre hava akışını artırıyor. Ayrıca tüm TUF ekran kartlarındaki gibi askeri seviyede kapasitörlere ve Auto-Extreme üretim kalitesine yer veriliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE