ASUS, yeni ekran kartı modellerini duyurdu

ASUS, yeni AMD Radeon RX 7900 Serisinin ilk modelleri olan TUF Gaming Radeon RX 7900 XT ve Radeon RX 7900 XTX’yi duyurdu.

TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX ile ilk sıraya yerleşin

ASUS Radeon RX ekran kartı ailesinin en üst sırasına yerleşen TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX, serinin performansını yeni sınırlara taşıyor. 3,63 yuva yer kaplayan bu kartta 6144 gibi inanılmaz bir sayıda akış işlemcisi bulunuyor. Yüksek bant genişliği ve büyük miktarda VRAM arayanlar, TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX’te bunu rahatlıkla buluyor. Kartta 24 GB GDDR6 bellek ve 384 bit bellek arayüzü yer alıyor.

TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX dayanıklı malzemesi ve sağlam yapısıyla güçlü bir savaşçıyı andırıyor. Olağanüstü güçlü yapı PCB’nin bükülmesini önlemek için fazlasıyla yeterli. Sağlam arka plaka ve ön koruma, kalıp döküm çerçeveye kaynaklanmış durumda. Bu parçaların tümü alüminyumdan üretiliyor. ASUS ayrıca ekran kartının zaman içinde hizasını kaybetmesini önleyen bir ekran kartı sabitleyici de sunuyor.

Yeni soğutma tasarımı sayesinde GPU tüm gücüyle çalışabiliyor. Arka plakadaki geniş açıklık daha fazla hava akışı sağlıyor. Buna ek olarak kartın toplam ısı uzaklaştırıcı yüzeyi yüzde 22,8 oranında artırılmış durumda. Arka plaka kenarı boyunca uzanan geniş açıklık Eksen Teknolojili fanların kanatları arasından daha fazla hava geçmesini sağlıyor.

Fanlar bu nesilde daha geniş ve daha verimli. Bir önceki nesle göre yüzde 13,8 daha fazla hava akışı ve yüzde 8 daha fazla statik basınç oluşturan bu fanlar, daha düşük hızla döndüklerinden az gürültü yapıyor. Dual BIOS anahtarı kullanıcılara performans ve sessizlik modları arasında tercih yapma imkanı veriyor. Manuel ayar yapmak isteyenler ise ASUS GPU Tweak III’ten yararlanabiliyor.

TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX’de bir adet HDMI 2.1 ve üç adet DisplayPort 2.1 bağlantı noktası bulunuyor. TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX ekran kartı gerekli gücü üç adet 8 pimli güç bağlantısıyla alıyor. Bu bağlantılar; 20K düzeyindeki kapasitörler ve 17+4 yapılandırmasıyla dizili yüksek akımlı güç aşamalarıyla donatılmış sisteme kesintisiz güç sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak, ASUS Auto-Extreme üretim süreci TUF adına yakışan sağlamlığı ve uzun ömrü sunuyor. Böylece kullanıcılar bu üst seviye kartın uzun yıllar boyunca aynı şekilde kalacağından emin olabiliyor.

Gücünü AMD’den alan sistemlere TUF Gaming Radeon RX 7900 XT ile sınıf atlatın

TUF Gaming Radeon RX 7900 XT ekran kartı bir önceki nesil Radeon RX 6900 XT ekran kartlarına göre önemli avantajlara sahip. Bunlara 20 GB GDDR6 RAM, 5376 akış işlemcisi ve 320 bit bellek arayüzü dahil. Ürünün tasarım unsurları ise TUF Gaming Radeon RX 7900 XTX ekran kartıyla büyük benzerlikler gösteriyor. Kalıp döküm çerçeve, alüminyum ön koruma ve arka plaka, 3,63 yuvalık tasarım, 3D akrilik TUF logosu, ön korumanın kenarındaki ARGB aydınlatma gibi özelliklerle bu ekran kartı en yeni ASUS özelliklerinin tamamına ev sahipliği yapıyor.

Radeon RX 6900 XT ekran kartıyla aynı toplam kart gücüne (TBP) sahip olan bu model, yük altındayken daha serin çalışıp daha fazla performans gösteriyor ve bunu yaparken de önceki nesildeki modele yakın gürültü seviyesine ulaşıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE