ASUS yeni anakart modellerini duyurdu

ASUS, Intel 12’nci ve 13’üncü nesil işlemciler için yeni Z790, H770 ve B760 anakart modellerini tanıttı.

Mücadeleye hazır Z790 anakartlar

İki yeni ROG Strix Z790 anakart modeli her türlü mücadeleye hazır bir şekilde geliyor: ROG Strix Z790-A Gaming WiFi ve ROG Strix Z790-H Gaming WiFi. DDR5 desteği sunan bu anakartlar çok sayıda çekirdeğe ve iş parçacığına sahip en yeni işlemcilere son derece yüksek bant genişliği sağlıyor. Her iki anakart da bugünün ve geleceğin en iyi ekran kartlarına hazır olan PCIe 5.0 x16 yuvasıyla donatıldı. Öte yandan Prime Z790M-Plus modeli ise etkileyici bir özellik listesine sahip: PCIe 5.0 x16 yuvası, üç adet M.2 yuvası, uyumlu kasaların ön panelinde Thunderbolt 4 bağlantı noktası kullanma imkanı veren bir başlık ve çok daha fazlası. Zamanın ötesindeki siyah beyaz tasarımı ve uzay temalı ayrıntılarıyla Prime Z790M-Plus, neredeyse piyasadaki tüm bileşenlerle uyumlu.

Yeni H770 anakartlar orta seviye fiyatlarla üst seviye özellikler sunuyor

İhtiyaçlarını karşılamak için hız aşırtmaya gerek duymayan kullanıcılara yönelik yeni TUF Gaming H770-Pro WiFi ve Prime H770-Plus D4 modelleri, kullanıcıların bir Z790 anakartta bulabileceğine yakın sayıda PCIe veri yoluna sahip.

TUF Gaming H770-Pro WiFi oyun sistemleri için gereken gücü ve güvenilir performansı sunuyor. Yeni nesil ekran kartları için bir adet PCIe 5.0 x16 yuvasına sahip olan bu modelde dört adet M.2 yuvası ve çok sayıda USB bağlantı noktası bulunuyor. Kusursuz ağ bağlantısı ise Intel 2,5 Gbps bağlantı noktası ve Wifİ 6 bağlantı seçenekleriyle sunuluyor.

En son nesil bellek teknolojisi olan DDR5, her tür kullanıcıya önemli avantajlar sağlıyor. Ancak DDR4 belleklerin uygun fiyatlarını tercih eden kullanıcıları unutmayan ASUS, onlara da Prime H770-Plus D4 modelini sunuyor. Çok sayıda PCIe x16 ve M.2 yuvasına sahip bu anakart birçok farklı genişleme kartına veya depolama sürücüsüne hazır.

B760 ile Intel 13’üncü nesil gücü her yerde

ASUS B serisi anakartlar tamamen fiyat performans dengesi için tasarlanıyor. ASUS 700 serisinin en uygun fiyatlı modelleri olan bu anakartlar; bütçesi kısıtlı olan kullanıcılardan hız aşırtmaya ihtiyaç duymayanlara, ortalama performansı yeterli bulanlardan uygun fiyatlı, güvenilir ve uzun ömürlü bir bilgisayar sahibi olmak isteyenlere kadar herkese hitap ediyor.

ASUS B760’ın sunduğu avantajlar dikkatlerini çekse de bilgisayarını özellikle içerik üretiminde kullanmayı planlayan kullanıcılar ise buna daha uygun bir modele yönelebilir. ASUS bu kullanıcıları ProArt B760-Creator D4’e göz atmaya davet ediyor. PCIe 5.0 x16 yuvası, zengin depolama seçenekleri ve geniş bağlantı olanaklarıyla bu anakart; tasarımcılara, film yapımcılarına, mühendislere ve her tür sanatçıya projeleri için sağlam bir platform sunuyor.

ROG Strix B760-F Gaming WiFi zorlu mücadeleler için tasarlanmış ve sistemlerin bel kemiği olmaya hazır bir model. Büyük soğutma bloklarında, önceden monte edilmiş giriş çıkış kalkanında ve tam boy M.2 soğutma bloklarında ROG hatlarını taşıyan bu oyuncu anakartı sistemin temelini oluşturmak için geliyor. Sağlam güç çözümü, etkileyici güç dağıtım sistemi ve kapsamlı soğutma özellikleriyle bu anakart ASUS B760 serisinin en yüksek performanslı modeli. DDR5 desteği sayesinde yeni 13’üncü nesil Intel işlemciler yüksek bant genişliğine kavuşurken, PCIe 5.0 x16 yuvası ise kullanıcıların son teknoloji ekran kartlarının üstün gücünden yararlanmasını sağlıyor.

Uygun boyutlarda bir bilgisayar toplamak isteyenler için ise ASUS, ROG Strix B760-G Gaming WiFi D4 modelini piyasaya çıkardı. Kullanıcılar bu anakartla, ekran kartları ve genişleme kartları için bir adet PCIe 5.0 x16 yuvasına ve bir adet de PCIe 4.0 x16 yuvasına kavuşuyor. İki adet PCIe 4.0 M.2 yuvası ise kullanıcılara oyun arşivleri için geniş ve hızlı bir depolama alanı oluşturma olanağı veriyor. Intel 2,5 Gb Ethernet bağlantı noktası çevrim içi oyunlar için yüksek bant genişlikli bir ağ geçidi oluştururken Intel WiFi 6E teknolojisi ise kullanışlı kablosuz bağlantılar sunuyor.

İhtiyaçlarını karşılamak için bir mini-ITX anakart tercih edenler ise ASUS’un sunduğu ROG Strix B760-I Gaming WiFi modelini tercih edebilir. Çoğu kişinin avuç içine rahatlıkla sığabilecek boyuttaki bu model sağlam güç sunuyor. Bu anakart; etkili bir 13’üncü nesil Intel işlemci, bir çift yüksek bant genişlikli DDR5 modülü, iki adet hızlı PCIe 4.0 SSD ve PCIe 5.0 x16 yuvasına yerleştirilen son teknoloji bir ekran kartıyla kullanıldığında ortaya günümüzün oyun konsollarıyla ve en hızlı oyun bilgisayarlarıyla başa baş performans veren sağlam bir bilgisayar çıkıyor.

ASUS tam boy donanımdan vazgeçemeyenlere TUF Gaming B760-Plus WiFi D4 modelini sunuyor. Bu ATX anakart harika bir oyun sistemi kurmak isteyenlere gereken her şeyi sunuyor. PCIe 5.0 x16 yuvası, WiFi 6 teknolojisi ve çok sayıda USB bağlantı noktasıyla bu anakart mücadeleye en başından beri hazır. Boyut olarak microATX’i tercih edenler ise TUF Gaming B760M-Plus WiFi D4 ve TUF Gaming B760M-Plus D4 olmak üzere iki ayrı seçeneğe sahip. Tüm bu seçenekler, bütçeleri fazla yormayan DDR4 RAM’e destek veriyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE