ASUS Republic of Gamers’dan yeni oyuncu monitörleri

ASUS Republic of Gamers (ROG), Swift OLED serisi olan yeni oyuncu monitörleri ASUS ROG Swift OLED PG42UQ ve ASUS ROG Swift OLED PG48UQ’yu duyurdu.

Hız aşırtmayla 138 Hz’e ulaşan yenileme hızında 4K görüntüler verebilen 42 inç ROG Swift OLED PG42UQ oyuncu monitöründe OLED panel en koyu siyahları oluştururken, yüzde 98 DCI-P3 renk gamı ve Delta E < 2 renk farkıyla olağanüstü renkler sunuyor. Ultra hızlı 0,1 milisaniye (GTG) tepki süresi ise harika izleme ve oyun deneyimleri vadediyor. Daha geniş model olan 48 inç ROG Swift OLED PG48UQ, daha da büyük ekranda oyun oynamak isteyenlere hitap ediyor.

ROG OLED monitörler ısı dağıtımı için daha fazla yüzey alanı sunan özel bir soğutma bloğuna sahip. Bu da modellerin yüzde 8 daha düşük sıcaklıkta çalışmasını ve böylece daha yüksek OLED performansı ve daha uzun kullanım ömrü elde edilmesini sağlıyor.

Standart parlak OLED panellerin aksine, ROG OLED oyuncu monitörlerindeki panellerde özel yansıma önleyici mikro doku kaplama bulunuyor. Bu kaplama dikkat dağıtan yansımaları en aza indirgiyor. Bunun dışında bir de ekranın parlaklık düzeyini koruyan tercihe bağlı tek tip parlaklık ayarı özelliği bulunuyor. Bu özellik parlak beyaz pencerelerin boyutunu değiştirirken veya uzun oyun maratonlarında daha rahat bir izleme deneyimi sunuyor.

Özel soğutma bloğu

En üstün oyun sistemini kurmak isteyen oyuncular için tasarlanan G-SYNC uyumlu bu monitörlerin bir de 48 inç boyutundaki PG48UQ seçeneği bulunuyor. Her iki monitör de 138 Hz (hız aşırtılmış) gibi bir yenileme hızıyla 4K (3840 x 2160) çözünürlüğe kadar görüntüler sunabiliyor. Ayrıca iki modelde de OLED panelleri uzun oyun maratonlarında bile verimli bir şekilde soğutmayı başaran özel soğutma bloğu bulunuyor. Bu soğutma bloğu cihazın iç sıcaklığını yüzde 8 düşürebiliyor. Bu da OLED performansının artmasını sağlıyor ve ayrıca görüntülerin ekranda iz bırakmasını önlüyor. Fan içermeyen bu sağlam soğutma sistemi sessiz bir şekilde çalıştığından oyunlarda kullanıcıların dikkatini asla dağıtmıyor.

Birçok farklı cihazla bağlantı olanağı

1 milyon 500 bin:1 kontrast oranı, yüzde 98 DCI-P3 renk gamı ve Delta E<2 renk farkı gibi özelliklere sahip olan OLED panel en koyu siyah tonlarıyla fotoğraf gerçekliğinde renkler sunuyor. Her iki monitör de HDR10 ve gerçek 10 bit renk özelliği bulunuyor. 0,1 milisaniye tepki süresine sahip olan monitörler neredeyse anında tepki verebiliyor.

PG42UQ ve PG48UQ’da bir adet DisplayPort 1.4, 48 Gbps bant genişliği sunan iki adet HDMI 2.1 ve iki adet HDMI 2.0 bağlantı noktası yer alıyor. Bunlara ek olarak ürünlerde bulunan USB bağlantı yuvası ve üst kısımdaki tripod yuvası da birçok farklı cihazla bağlantı olanağı veriyor. Ayrıca, PG42UQ ve PG48UQ’da iki adet SOUND BY Harman Kardon 10 watt ön hoparlör ve bir adet de 15 watt woofer’a yer veriliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE