ASUS Republic of Gamers, yeni güç kaynağı serisini duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), Strix Gold Aura Edition güç kaynağı serisini duyurdu.

En yeni ATX 3.0 standartlarına uyumlu olan modeller gelişmiş soğutma, 16 pinli PCI Express (PCIe) desteği ve entegre Aura Sync RGB aydınlatma gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

750 W, 850 W, 1000 W ve 1200 W modellere sahip yeni Strix Gold Aura Edition serisi, kendinden önce gelen modellerde olduğu gibi, serin ve sessiz çalışmayı sağlayan büyük soğutma bloklarıyla rakip güç kaynaklarından ayrılıyor. Geleneksel güç kaynaklarında bulunanlardan iki kat daha büyük olan soğutma blokları sayesinde sıcaklıklar düşüyor, bileşenlerin ömrü uzuyor, hafif ve orta seviye yük altındayken daha uzun süre 0 dB düzeyinde kullanım mümkün hale geliyor. Strix Gold Aura Edition bunun da ötesine geçerek tüm güç kaynağını kendi başına da bir soğutma bloğu görevi gören şık bir alüminyum kasanın içine alıyor. Böylece sıcaklıkları ve gürültü seviyesini daha da aşağı çekebiliyor.

Üstün verimlilik, gelişmiş hava akışı ve 16 pinli güç dağıtımı

Tüm bu ısı dağıtımına 135 milimetre boyutundaki eksen teknolojili bir fan yön veriyor. Çift rulmanlı yapısıyla bu fan uzun süre sorunsuz çalışıyor. Yeni modeller önceki seride olduğu gibi 80 PLUS Gold sertifikasına sahip. Ayrıca düşük ESR’li Japon üretimi kapasitörler de standart başlıklara göre iki kata kadar daha uzun ömür sunuyor.

Belki de serideki en büyük yenilik ise modern ekran kartlarına uyumlu 16 pinli güç bağlantısı. Daha önceki güç kaynakları bazı modern GPU’lar için bir adaptöre ihtiyaç duyarken, Strix Gold Aura Edition güç kaynaklarında Strix GeForce RTX 4090 veya TUF Gaming GeForce RTX 4090 gibi ekran kartlarına 600 W’a kadar kesintisiz gücü adaptör olmadan sağlayabilen 16 pinli PCIe kablosu bulunuyor.

Entegre Aura Sync aydınlatma

İsminden de anlaşılabileceği gibi Strix Gold Aura Edition serisindeki modeller Aura Sync ile uyumlu olarak geliyor. Ürünlerin üzerindeki ROG korkusuz göz logosunda RGB aydınlatma bulunuyor. Kullanıcılar ürünle gelen RGB bağlantı kablosunu kullanarak güç kaynağını anakart üzerindeki üç pinli adreslenebilir RGB başlığına doğrudan takabiliyor. Böylece aydınlatma sistemin geri kalanıyla senkronize edilebiliyor, güç kaynağında sistemdeki diğer ROG bileşenleriyle aynı benzersiz aydınlatma desenleri elde edilebiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE