ASUS Republic of Gamers, yeni ekran kartı modellerini duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), oyun tutkunları ve kendi sistemini toplayanlar için tasarladığı Strix GeForce RTX 4090 ve 4080 White Edition ekran kartlarını duyurdu.

Yeni ROG Strix GeForce RTX 4090 White Edition ve ROG Strix GeForce RTX 4080 White Edition modelleri kullanıcılara sistemlerine daha aydınlık bir görüntü katma veya ROG Strix Scope NX TKL Moonlight White gibi diğer ROG çevre birimleriyle renk uyum yakalama imkanı veriyor. 16.384 CUDA çekirdeğine ve 24 GB GDDR6X VRAM’e sahip olan bu kartlar simülasyon oyunlarına yönelik sistemler, üst düzey yayın bilgisayarları ve profesyonel prodüksiyon makineleri için ideal.

Standart ROG Strix GeForce RTX 4090’da olduğu gibi White Edition modeli de 3,5 yuva yer kaplıyor ve soğutma performansına büyük önem veriyor. Döküm metal çerçeve, ön koruma ve arka plaka; devasa buhar bölmesi ve soğutma bloğu için sağlam bir yapı oluşturuyor. Soğutma bloğu ROG Strix GeForce RTX 3090’dakinden yüzde 30 daha geniş yüzey alanıyla ısı dağıtımını geliştiriyor. 500 watt termal yük altındayken, Strix GeForce RTX 4090 White Edition’ın fitilli buhar bölmesi geleneksel buhar bölmelerine göre 5 derece daha soğuk kalıyor.

Geliştirilen Eksen Teknolojili fanlar şimdi daha kalın ve önceki nesle göre yüzde 23,8 daha fazla hava akışı ve yüzde 19,3 daha yüksek statik basınç oluşturuyor. Bu gelişmelerle kart, daha güçlü olmasına rağmen önceki nesle göre aynı GPU sıcaklıklarına ve gürültü seviyesine ulaşıyor.

ROG Strix kartlarda ayrıca yüksek performansın yanında gelişmiş özellikler de geliyor. ARGB arka ışık Aura Sync ile tüm sistemle uyumlu aydınlatma sağlıyor. İki adet FanConnect II başlığı, Çift BIOS anahtarı ve 0 dB teknolojisi de kullanıcılara esneklik ve performans katkısı sağlayarak kartı her sisteme mükemmel uyumlu hale getiriyor.

ROG Strix GeForce RTX 4080 White Edition ve ROG Strix GeForce RTX 4080 OC White Edition modelleri de seriye katılan kartlar arasında. Bu kartlar Strix GeForce RTX 4090 ile aynı sağlam güç dağıtımına, buhar bölmesine ve Eksen Teknolojili fan tasarımına sahip. Bu özellikler sayesinde kart gerçek gücünü rahatlıkla gösterebiliyor. Aynı dikkat çekici RGB teçhizat ve ROG stili kartları süslüyor. Sistem toplayanlar yaşamlarına yaratıcılık katacak daha fazla seçeneğe kavuşuyor. 9728 CUDA çekirdeğine be 16 GB GDDR6X VRAM’e sahip olan ROG Strix GeForce RTX 4080 White Edition, hiçbir şeyden ödün vermeden yüksek çözünürlükte, yüksek yenileme hızıyla oyun oynama imkanı veren üst düzey bir GPU.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE