ASUS, Mini PC PL64’ü duyurdu

ASUS, gücünü 12’nci Nesil Intel Core i7 (15 W) işlemcilerden alan sürümlerin de yer aldığı, fansız tasarıma sahip yeni Mini PC PL64 Wİ-Fİ modellerini tanıttı.

Mini PC Pl64’ün yeni ve neredeyse tamamen sessiz fansız tasarımı kasaya toz girişini en aza indiriyor ve ürünün ömrünü uzatıyor. 15 watt CPU’yu destekleyen bu fansız tasarım sayesinde PL64 güvenilirlik, dayanıklılık ve düşük gürültü seviyesinin çok önemli olduğu endüstriyel uygulamalar için ideal hale geliyor.

PL64’ün soğutma sistemi ısıyı verimli bir şekilde uzaklaştırarak bu mini PC’nin 50 dereceye kadar sıcak ortamlarda kullanılabilmesini sağlıyor.

EDID emülasyonu ve sanal ekran

Mini PC PL64 sahip olduğu Extended Display Identification Data (EDID) emülasyonu özelliği sayesinde geçici güç veya bağlantı kaybı yaşandığı anlarda ekranın bundan etkilenmeden içeriği göstermeye devam etmesini sağlıyor. PL64 bu sayede dijital tabelalar için ideal bir çözüm haline geliyor. PL64 ayrıca bağlı bir ekran olmadan sanal ekranlar oluşturabiliyor. Sanal Ekran teknolojisi sisteme uzak masaüstü bağlantısıyla erişim imkanı sağlıyor. Sistem yöneticileri ekranda gösterilen içeriği etkilemeden sistemi uzaktan kontrol edebiliyor.

4K çözünürlük ve üç ekran desteği

Mini PC PL64; Intel Iris Xe Graphics (i5/i7 için) veya Intel UHD Graphics (i3/Celeron için) seçenekleriyle 60 Hz’de etkileyici 4K çözünürlükle video ve görüntü verme imkanı sunuyor. PL64 ayrıca HDMI üzerinden üç adede kadar 4K ekrana destek verebiliyor. Böylece dijital tabela, billboard ve reklam uygulamaları için mükemmel çözüm sunuyor.

Çift LAN ve COM bağlantı noktaları

İki adet LAN bağlantı noktası sayesinde kullanıcılar ayrı ağlar kullanıp yedek ağdan yararlanabiliyor. Bağlantı noktalarından biri 2,5 Gbps hızlı bağlantı performansı için 2.5GBase-T (2,5 G) ağ teknolojisini destekliyor. Çift COM bağlantısı ise barkod tarayıcılar veya fiş yazıcıları gibi eski cihazlara destek veriyor. RS-232, RS-422 ve RS-485 standartlarına uyumlu bu bağlantı noktaları çok yönlü kullanım sunuyor.

WiFi 6E desteği

Mini PC PL64 tercihe bağlı sunulan yerleşik bir modül ile WiFi 6E desteği veriyor. Mini PC PL64 bu sayede yüksek çözünürlüklü videoları akıcı bir şekilde aktarma imkanı veriyor, bağlantıda çok daha az kesinti yaşıyor ve kalabalık ortamlarda router’dan uzakta olsa bile hızlı kablosuz bağlantıdan yararlanıyor. Ayrıca bu modül Mini PC PL64’ye bir de yüksek hızlı 160 Mhz kanalı sunuyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE