ASUS IoT ve Canonical, IoT uygulamalarına yönelik ortaklık

Global AIoT çözümleri sağlayıcısı ASUS IoT, çeşitli sınır bilişim uygulamalarındaki tümleşik kartlar ve sistemler için Ubuntu Linux işletim sisteminin önceden kurulmuş ve sertifikalı sürümlerini sunmak amacıyla Canonical ile bir iş birliği anlaşması yaptığını duyurdu.

İş birliği kapsamında PE100A gibi yeni ASUS IoT cihazlarının Ubuntu Linux ile en iyi performansı sunacağının garantisi Canonical tarafından verilecek. Böylece geliştirme süresi, yapılandırma ve kurulum gibi alanlarda avantaj elde edilecek.

Bunun yanı sıra 10 yıla kadar Linux güvenliği (birlikte gelen beş yıllık ESM servisi ile) sunuluyor. Ayrıca endüstriyel üretim, akıllı perakendecilik, akıllı taşımacılık, gözetleme ve diğer uygulama alanlarındaki kullanıcılara güncel özellikler sağlanıyor.

Canonical sertifikalı ilk NXP i.MX8

Toplam sahip olma maliyeti için optimize edilen, avuç içi boyutundaki sınır bilgisayar modeli PE100A, Canonical’ın Ubuntu 20.04 için kullanım sertifikası verdiği ilk NXP i.MX8 cihazı. Ekstra işlevler için ikinci bir giriş çıkış kartıyla desteklenen ürün, i.MX 8M SoC ile düşük güç tüketimi ve yüksek performans sunuyor.

Canonical sertifikası sayesinde Ubuntu ön yüklü olarak gelen PE100A, kullanıcıların uygulamalara ve yazılım geliştirmeye odaklanmasına fırsat veriyor. Kullanıcılar ürünü satın alırken Ubuntu Core 20 ve Ubuntu Server 20.04 arasında tercih yapabiliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE