ASUS, ExpertCenter PN53’ü duyurdu

ASUS, AMD Radeon 600M serisi grafikli en yeni AMD Ryzen 6000 serisi işlemcilerle donatılan ExpertCenter PN53 mini PC modelini duyurdu.

Ryzen 9 modellerine kadar işlemci seçenekleriyle sunulan PN53, farklı depolama kombinasyonları yapmaya imkan veren üçlü depolama tasarımına sahip. İki adet PCIe Gen 4 M.2 SSD ve DDR5 bellek desteğiyle hızlı açılış ve uygulama yükleme süreleri elde ediliyor. PN53 ayrıca akıllıca tasarlanmış soğutma sistemi, gelişmiş iletişim için yapay zeka destekli gürültü engelleme teknolojisi ve bir adet 8K UHD veya dört adet 4K ekran desteği gibi özellikler içeriyor.

PN53, önceki PN51 modeline göre yüzde 34’e kadar daha yüksek tek iş parçacığı performansı ve yüzde 29’a kadar daha yüksek çok iş parçacığı performansı sunuyor. PCMark10 Essentials grup testlerinde PN53, internette dolaşma, video konferans ve uygulama başlatma sürelerinde yüzde 10 performans artışı sergiliyor. PN53 ayrıca, sistem performansını tablolar ve yaz yazma işleri gibi günlük ofis uygulamalarını kullanarak ölçen üretkenlik test grubunda PN51’e göre yüzde 10 daha yüksek performans gösterdi.

PCIe 4.0, önceki PCIe 3.0 standardından iki kat daha hızlı veri aktarımı yapıyor. ExpertCenter PN53 bir adet PCIe Gen4 x4 SSD desteğiyle çok daha yüksek veri performansı ve daha düşük gecikme süresi sunuyor. 2,5 Gbps hıza ulaşabilen yeni nesil 2.5GBase-T (2.5 G) ağ teknolojisi, PN53’ün yoğun veri kullanılan görevlerin bile her yerde üstesinden gelebilmesini sağlıyor.

PN53 sahip olduğu iki adet HDMI bağlantı noktası, DisplayPort (USB-C) ve bir de ekstra yapılandırılabilir giriş ile dört adet 4K ekrana destek verebiliyor. PN53 bir adet 8K ekrana da destek verebiliyor.

Özel akıllı fan denetim teknolojisi sayesinde kullanıcılar fan modlarını kullanıcı dostu bir arayüz üzerinden kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor. Sessiz mod gürültü düzeyini düşürürken Standart mod ise veri işlerken sürekli en yüksek performans alınmasını sağlıyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE