Artık Spotify’da ücretsiz sesli kitap dinlemek mümkün olacak!

Arka arkaya gelen kötü haberlerden sonra bu sefer kullanıcılarının gönlünü almak için Spotify ücretsiz sesli kitap özelliğini test etmeye başladı.

Müzik dinlemek için aklımıza ilk gelen uygulamalardan birisi hiç süphesiz Spotify oluyor. Spotify’ın yalnızca müzik dinlemek için kullanılmak istemediği anlaşılıyor. Geçen yıl sesli kitap özelliğiyle yepyeni bir atılım yapmıştı. Ancak bu uygulamayı tatmin etmemiş olacak ki yepyeni bir gelişme ile tekrar karşımıza çıkıyor. Spotify ücretsiz sesli kitap kütüphanesi kurmak için hazırlıklara başladı. Bu özellikle birlikte artık nerede olursanız olun kitapların büyüleyici evrenine yolculuk yapabilme imkanına sahip olabileceksiniz.

Spotify ücretsiz sesli kitap denemeleri için düğmeye bastı!

Spotify müzik ve podcastleriyle birlikte zaten ses kategorisinde kendisini ispatladı. Geçen yıl sesli kitap özelliği ile karşımıza çıkmıştı. Ancak bu alanda çok güçlü bir rakip olan Audible var. Bu amansız yarışta rakibini yenmek için abonelerine bu özelliği ücretsiz sunacak. Ayda yaklaşık 20 saate kadar ücretsiz kitap dinleyebileceksiniz. Bu süre yaklaşık 2 kitaba denk geliyor.

Spotify, sesli kitap platformu Findaway’i satın aldıktan sonra ilk olarak geçen yıl sesli kitap özelliği sunmaya başlamıştı. Ancak şu ana kadar indirme başına para alıyordu. Yeni güncellemeyle birlikte bu rafa kaldırılıyor. Pilot program sayesinde bunun yerine kullanıcıların kitapları doğrudan uygulama içinden indirmelerine olanağı sunulacak.

2015’te eklenen podcast’lerde olduğu gibi Spotify, sesli kitapları uygulama arayüzlerine mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde entegre etti. Böylece sesli kitaplara özel olarak ve ayrı ayrı göz atabilecek ve arayabileceksiniz.

Ayrıca bunları satın alıp indirdikten sonra Spotify kitaplığınızın kendi bölümünde tutulacak. Dinlemeye başladığınızda Spotify uygulamalarında kullanabileceğiniz sesli kitapları çevrimdışı olarak dinleyebilmek gibi bazı tanıdık araçlar göze çarpıyor. Ayrıca kaldığınız yerinizi işaretleyebilir ve oynatma hızını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

Bu haftanın başında Spotify kullanıcıları pek hoşlarına gitmeyecek bir güncelleme ile karşılaştı. Şirket şarkı sözlerini Premium ödeme duvarının ardına yerleştirdi. Geçtiğimiz Temmuz ayında ise uzun bir zaman sonra yaptığı ilk fiyat artışıyla gündeme gelmişti. Anlaşılan o ki arka arkaya kötü haberlerle karşılaşan Spotify, kullanıcılarını üzdüğünün farkına varmış gibi duruyor. Spotify ücretsiz sesli kitap özelliğiyle birlikte kullanıcılarının gönlünü yeniden fethetmek için hazırlıklara başladı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE