Artık Instagram profillerine birden fazla bağlantı eklemek mümkün!

Bugünden itibaren bazı kişilerin çok sevineceği bir adım atılarak Instagram profillerine birden fazla bağlantı ekleme dönemi başlamış oldu.

Mark Zuckberg, ‘‘Artık Instagram profilinize beş adede kadar bağlantı ekleyebilirsiniz. Bu muhtemelen en çok talep edilen özelliklerden birisiydi.’’ diyerek konuştu. Kişilerin takipçilerini daha fazla bağlantıya yönlendirmesine imkan tanıyan bu faydalı özellik,  çok uzun zamandır talep ediliyorken aynı zamanda bazı içerikler üreticiler üzerinde aylardır test ediliyordu fakat yıllar sonra geliştirilmiş olması şaşırtıyor.

Elbette Instagram başka geliştirmeler de yapıyor, mesela TikTok’tan aldığı ‘‘Reels’’ formatını geliştirmeye devam ediyor. Platform, geçtiğimiz günlerde bu konuda bir güncelleme yaparak artık kişilere Reels’lerde kullanılan trend müzikleri ve çıkartmaları hazırlanan özel bir sayfa üzerinden tek seferde gösteriyor. Geçtiğimiz yıl içerik üreticileri maddi olarak desteklemek isteyenler adına getirilen ‘‘hediye’’ sistemini daha fazla ülkeye (Avustralya, Kanada, Fransa, Meksika, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık) genişleten firma, yeni güncelleme ile beraber yerleşik Reels video editörünü de güncellemiş oluyor. Bu sayede artık Reels formatında paylaşılmak istenen videolar Instagram içerisinde daha rahat bir şekilde düzenlenebiliyor. Patform, Reels’lerin performansı ile ilgili içerik üreticilere daha detaylı bilgiler vermeye başlayarak artık Reels’lerin hesap büyümesine etkisini  de açıkça göstermiş oluyor.

Bununla birlikte firma Barcelona üzerinde de çalışıyor. Alessandro Paluzzi’nin uygulama kodlarını araştırarak henüz çıkmamış birçok yeni özelliği ortaya çıkarmasıyla bulunan bu uygulama, iddialara bakılacak olursa Twitter alternatifi bir seçenek konumunda yer alıyor. Paluzzi’nin taze keşfine göre, Barcelona yanında P92 kod adının da kullanıldığı uygulamadaki içerikler yani postların maksimum 500 karakter uzunluğunda olacağı, toplu bir paylaşım akışında ise maksimum 100 farklı post bulunabileceği iddia ediliyor. Devamında Paluzzi bir açıklama daha yaparak yeni uygulama için ‘‘Bir daha asla görmeyeceğimizi düşündüğümüz bir şey. Barcelona’nın piyasaya sürülmesiyle geri dönebilir.’’ sözlerini kullanıyor. Bunun ne olduğu hakkında henüz bir bilgi yok ancak yakında ortaya çıkması umuluyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE