ArkheTech, Latmos Explorer oyunu ile Robofest’e katıldı

Mobil uygulama, mobil oyun, VR ve AR uygulama, 3D modelleme, çizgi film animasyon ve tanıtım filmi hizmetleri sunan Ar-Ge şirketi ArkheTech, Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Aydın ili genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen Koçarlı Robofest’te yer aldı.

Üç gün süren festival kapsamında, Tabit Akıllı Köy’de Ar-Ge Müdürü Orhan Kurt liderliğinde ArkheTech, çocuklara programlama ve kodlama dilinin temelini öğreten ve Aydın bölgesinin doğal ve tarihi güzelliklerini anlatan “Latmos Explorer” oyununu tanıttı. Ayrıca, çocuklara çeşitli eğitimler verildi ve ilk defa VR deneyimi sunularak farkındalık çalışması yapıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan ArkheTech Kurucusu Yavuz Pullukçu, “Beşparmak Dağları, antik adıyla Latmos, Aydın ve Muğla sınırlarında bulunan doğal ve kültürel kaynak değerleri bakımından Türkiye’nin en önemli alanlarından birisidir. 500 milyon yıllık gnays kayaçların zamanla aşınmasıyla ortaya çıkan bu alanda, 8 bin yıllık kaya resimleri bulunuyor. Bunun yanı sıra freskler, antik kentler ve endemik bitkiler yer alıyor. Kurucu ortağımız Yavuz Pullukcu uzun yıllardır bölgenin korunması ve tanıtılması için çalışıyor. Latmos Explorer oyunumuzda çocuklar, ileri-geri ve aşağı-yukarı komutları ile fonksiyon kutucuklarıyla ana karakteri hareket ettirerek Latmos bölgesini gezerken birtakım görevleri yerine getiriyorlar. Bir bölümde kaya resimlerini görürken, diğer bölümde Bafa Gölü’nde kayıkla geziyorlar. Eğlenirken öğrenme modeliyle çocuklara Latmos bölgesini tanıtıyoruz ve programla, kodlama dillerinin temelini öğretiyoruz” dedi.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE