Arçelik, Yapay Zeka Platformu’nu hayata geçirdi

Teknoloji alanında öncü ve yenilikçi uygulamaları ile öne çıkan Arçelik, Developers AI Platform Yazılım Geliştiriciler için Yapay Zekâ Platformu’nu hayata geçirdi. ChatGPT’nin de kullandığı GPT modelleri ile entegre olan platform, şirket bünyesinde yazılım geliştiren çalışanlara, Arçelik’in kendi özel bulut ortamı üzerindeki yapay zekâ uygulamasından en yüksek veri koruma standartları ile yararlanabilme imkanını sunuyor.

Arçelik Strateji ve Dijitalleşmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış Pazar, “Yapay zekâ sayesinde inovasyon ve verimlilikte daha önce görülmemiş seviyelere ulaşmak mümkün olacak. Arçelik olarak hedefimiz bu büyük dönüşümün sadece bir parçası değil öncüsü olmak. Bu doğrultuda tüm çalışma arkadaşlarımızın yapay zekânın sunduğu imkanlardan en yüksek düzeyde yararlanmasını destekliyoruz. Arçelik’s Developers AI Platform, yazılım geliştirme süreçlerinin pek çok aşamasında verimliliği artırmakla kalmayacak, ekiplerimizin inovasyon yetkinliklerinin de katlanarak büyümesini sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Lider ev teknolojileri şirketi Arçelik, öncü uygulamalarına bir yenisini ekleyerek, global olarak bünyesindeki tüm geliştiricilerin yararlanabileceği Developers AI Platform Yazılım Geliştiriciler için Yapay Zeka Platformu’nu hayata geçirdi. Yazılım geliştirirken, yapay zekâ ile etkileşimini en üst düzeye çıkararak etkin ve verimli bir şekilde kullanım sağlamayı hedefleyen platform, Arçelik bünyesinde küresel ölçekte yazılım geliştiren herkese sunuluyor.

23 Mayıs’ta, Arçelik’in faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde kullanıma açılan platformun, yapay zekânın iş süreçlerine entegrasyonu konusunda önemli bir adım olduğunu vurgulayan Pazar, “Yapay zekâ sayesinde inovasyon ve verimlilikte daha önce görülmemiş seviyelere ulaşılması mümkün olacak. Goldman Sachs Research’e göre yapay zeka alanındaki atılımlar, küresel GSYİH’da, yüzde 7’lik bir artış sağlayabilir. Arçelik olarak bu büyük dönüşümün sadece bir parçası değil öncüsü olma hedefliyle çalışıyoruz. Arçelik’s Developers AI Platform, verimliliği yüzde 25 oranında artırırken, kodlama süresini yüzde 40 oranında hızlandıracak, ürünün pazara sürüm süresini de yüzde 20 oranında geliştirecek. Yazılım geliştirme süreçlerinin pek çok aşamasında verimliliği artırmasının yanı sıra, ekiplerimizin inovasyon kabiliyetinin de katlanarak büyümesini sağlayacak. Sadece yazılım alanında değil, tüm çalışma arkadaşlarımızın da yapay zekânın sunduğu imkanlardan yararlanmasını destekliyoruz. Bu platform, ürün testinden akıllı tüketici çözümlerine; tedarik zinciri, üretim ve ürün portföyü gibi birçok alandaki yapay zeka platformlarının ilki olacak.” dedi.

Platform, kod ve parçacıklarla çalışmak için özel olarak tasarlanmış, üretkenliği ve kod iş birliğini artıran kullanıcı dostu bir ara yüze sahip. Şirketin kendi bulut ortamında yer alan platform, GPT 3,5 ve GPT 4.0 entegrasyonuyla, geliştirme süreçlerini iyileştirirken, veri gizliliği ve koruması standartlarını da en üst düzeye çıkarıyor. 

Arçelik Developer Platform, yazılım geliştirme ile sınırlı kalmadan, farklı iş alanlarına da hızlı ve kolay bir şekilde genişletilebilecek şekilde tasarlandı. Arçelik ayrıca küresel ölçekte sürdürdüğü AI Champions programı ve eğitim içerikleriyle insan kaynakları, pazarlama ve endüstriyel tasarım gibi çeşitli bölümlerdeki çalışanlarının, bayilerinin ve yetkili servislerinin yapay zeka alanındaki yetkinliklerinin gelişimini destekliyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE