Anneler Satıyor platformuna büyük yatırım

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde 3 yıl eğitim alan ve 2021 yılında mezun olan Ataberk Çiftlikli ile İlker Burak Bulama’nın kurucu ortağı olduğu “Anneler Satıyor” 10 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde 3 yıllık eğitiminin yanı sıra “Halley’in Çırakları” takımı ile 2020, 2021 ve 2022 yıllarında TEKNOFEST Roket Yarışmasına katılan Ataberk Çiftlikli, takımı ile 2020 yılında en iyi takım ruhu ödülünü kazandı. Ataberk, aynı zamanda T3 Vakfı’nın İstanbul’da okuyan öğrencilere yönelik “Yükselen Yıldız” adı altında 100 öğrenciye burs verdiği bursiyerler arasında yer aldı.

Bir girişim ve başarı hikâyesinin mimarı olarak karşımıza çıkan “Anneler Satıyor” kurucu ortakları 2021 yılında öncelikle şirket kuruluşunu gerçekleşirdi. 2021 yılı Kasım ayında Kuveyt Türk tarafından yürütülen Lonca Girişimcilik Merkezine kabul aldı. Haziran 2022’de ise Lonca Demoday ile girişimi basın ve yatırımcılar ile buluşturdu ve ardından Bilgiyi Ticarileştirme Merkezinden de kabul gördü. Yapay zekâ modelleri için patent başvurusunun ardından Merkez Bankasından lisans muafiyeti teyiti alan ve tüm yasal süreçleri tamamlayan Anneler Satıyor, Eylül 2022’de canlıya alındı. Çok yakında mobil uygulamada yayına alınacak ve aralıksız olarak kullanıcılara daha iyi bir hizmet sunmak için geliştirmelerine devam edecek olan Anneler Satıyor, MASS Consulting Bilişim Sistemleri liderliğinde 10 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Anneler Satıyor, sosyal bir pazaryeri platformu

Anneler Satıyor, annelerin çocuklarının veya kendi eşyalarını yapay zekâ ile kolaylaştırılmış uygulaması sayesinde 5 saniye içerisinde satış için yükleyebildikleri, akıllarına takılan soruları diğer anneler ile tartışabildiği ve cevaplarını alabildiği, çocuklarının detaylı takibini yapabilecekleri sosyal bir pazaryeri platformu olarak tasarlandı. Temel olarak annelerin hızla büyüyen çocuklarının artık kullanmadığı eşyaları diğer anneler ile buluşturarak hem ev ekonomisine hem de sürdürülebilirliğe önemli katkı sağlayabileceği aktif bir alan yaratmış oldu.