Anadolu Vakfı – Canva iş birliği ile Uzaktan Etkileşim Uygulamaları

Anadolu Vakfı, hem gençlerin hem de öğretmenlerin geleceğine katkı sağlayan Değerli Öğretmenim Programı kapsamında çevrimiçi tasarım ve yayınlama aracı Canva ile iş birliği yaptı. İş birliği ile düzenlenecek Web 2.0 Aracı Canva ile Uzaktan Etkileşim Uygulamaları konulu seminerde, katılımcılara Web 2.0 araçlarının eğitimde nasıl kullanıldığı aktarılacak.

Görsel okuryazarlık oluşturulması konusunda destek sağlamak amacıyla ayrıcalıklı bir öğrenme deneyimi geliştiren Canva’nın, Anadolu Vakfı Değerli Öğretmenim Programı ile gönüllü iş birliği kapsamında ilk eğitim semineri 21 Nisan’da gerçekleşecek. Eğitimlere katılanlara ücretsiz olarak tanımlanacak Canva Pro özelliği ile katılımcılar uygulamanın 60 milyon fotoğraf, 4 milyon grafik, 21 bin video, 60 binden fazla şema ve 750’den fazla font içeren birçok farklı özelliğine erişebilecek.

Anadolu Vakfı’nın Değerli Öğretmenim Programı, Kendini Geliştir, İşini Geliştir ve Öğrencini Geliştir adlı üç ayrı modülden oluşuyor. Kendini Geliştir modülünde; iletişim dilinin ve şeklinin yeniden tasarlanmasına destek olunuyor. İşini Geliştir modülünde; iş dünyasının öncelikleri gözetilerek değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesine destek olmak hedefleniyor. Öğrencilerini Geliştir modülünde; dijitalleşen dünyada farklı bakış açıları ile düşünmenin yöntemleri anlatılıyor. Vizyoner bakış açısı ile yönetim yetkinlikleri geliştiriliyor, girişimcilik ekosistemi eğitimleri ile geleceğe dokunuluyor. Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler, İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim aracı olan Zoom uygulaması üzerinden devam ediyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE