Ana Sigorta’dan ilk metal yakalı sanal çalışan: NirvANA

ANA Sigorta, inovasyon ve müşteri odaklı büyüme stratejileri doğrultusunda yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekleyerek “Robotik Süreç Otomasyonu” kapsamında ilk metal yakalı sanal çalışanı “NirvANA”yı, Doğuş Teknoloji iş birliğiyle operasyonel süreçlerine entegre etti.

ANA Sigorta, “NirvANA” ile birlikte bugüne kadar yaklaşık 20 bin dakika ve 350 bin işlemi kapsayan iş gücü tasarrufu sağladı. Maliyet avantajı ve hizmet kalitesinin arttırılmasında sağladığı faydalarla aynı zamanda ANA Sigorta’nın sektörde farklılaşma stratejisine de hizmet eden NirvANA, sürekli tekrarlanan ve manuel iş gücü gerektiren operasyonel süreçleri devralırken; şirket çalışanlarına da katma değeri yüksek diğer işlere ve hedeflerine odaklanmaları için daha fazla zaman yaratıyor.

Ana Sigorta Bilgi Teknolojileri Direktörü Özgür Aslan, sigorta sektöründe rekabet gücünü arttırmak için değişen müşteri ihtiyaçlarını gözeterek yeni ürünler geliştirmenin ve mükemmel müşteri deneyiminin önemine değinerek şunları ekledi:

“Robotik Süreç Otomasyonu, sigorta sektörüne sunduğu özelleştirilmiş çözümler ile yüksek verimlilik sağlıyor. ANA Sigorta’nın ilk robot yazılım programı olan NirvANA, bir yıl içerisinde altı farklı sürecimizi devraldı ve sıradaki süreçler için de çalışmaya hazır hale getirildi. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi raporlarının konsolide edilmesi, tarife yönetimi için veri sağlanması, finansal kayıtların sisteme otomatik işlenmesi, komisyonlara ait tanımların acente bazında işletilmesi bu süreçlerden birkaçı. Hata oranımız minimuma inerken, hizmet kalitemiz ve üretkenliğimiz artıyor. Bu yönüyle de aynı zamanda müşteri deneyimini mükemmelleştirmemize destek oluyor. NirvANA, operasyonel süreçlerimizi devralmaya devam ederken ekiplerimize de inovasyon, iş geliştirme ve ürün çeşitliliği konularında daha verimli çalışmaları için zaman yaratıyor. Dijital dönüşüm, süreklilik arz eden ve yakın takip gerektiren bir yolculuk. Ana Sigorta, doğru süreç seçimi, seçilen sürecin verimliliğe katkısının tespiti, sürecin robot yazılıma entegrasyonu gibi kritik süreçler için sektörünün en güçlü isimlerinden Doğuş Teknoloji ile sürdürdüğü ortaklık doğrultusunda yeni metal yakalı çalışanları da ekibine dahil etmeye devam edecek.”

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE