Ana Sigorta, dijital dönüşüm süreçlerini GTech ile güçlendirdi

Dijital dönüşüm süreçlerine yaptığı yatırımla sektöre güçlü bir giriş yapan Ana Sigorta, teknolojik altyapısını GTech’in Analitik Sigortacılık çözümü “Wiseboard Insurance” ile güçlendirdi. 20 yılı aşkın deneyimiyle sektörel bazda dijital çözümler sunan GTech’in bu ürünü Ana Sigorta’ya önemli bir rekabet avantajı sağlarken verimliliğini de artıracak. 

GTech Wiseboard Insurance; proje uygulama ve geliştirme süresini en aza indiren, maliyetleri düşüren ve yönetim ekibine anlık KPI takibini sağlayan analitik sigortacılık çözümüdür. Gerçek zamanlı verilerle karar alma imkânı sunan Wiseboard Insurance; sigorta sektöründeki temel performans göstergelerinin ve performans takibinin anlık olarak mobil cihazlar üzerinden de yapılmasını sağlarken dashboard’lar üzerindeki raporlara ve istenilen düzeyde detay bilgilere kolay erişim imkânı da sunuyor.

Yüzde 100 yerli sermaye ile ve “Her Ana Değer Katar” mottosuyla yola çıktıklarını ifade eden Ana Sigorta Genel Müdürü Arda Tuncay, Wiseboard Insurance’ın Ana Sigorta’nın dijital dönüşüm süreçlerinde çok önemli bir fark yarattığını söyledi. 

Yönetimin stratejik karar alabilmesi için verilere gerçek zamanlı ulaşmanın ve müşteri ihtiyaçlarını hızla görebilmenin önemine de değinen Tuncay, “GTech Wiseboard Insurance sayesinde; mevcut sigortacılık veri ambarı ürününün entegrasyonu ile üretim, hasar, aktüerya, acente gibi pek çok alana ilişkin 100+ rapora erişim sağlanmış oldu. Bunun yanı sıra; bütünleştirilmiş verilerden rapor ve dashboard oluşturma konusunda kurumda farkındalık yaratıldı ve canlı sistem üzerinden rapor ve dashboardlara erişim de sağlanarak yaşanabilecek performans problemlerinin önüne geçildi.” dedi. 

Tuncay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ana Sigorta olarak Wiseboard Insurance’ı kullanarak tek platformdan doğru veriye erişim sağladığımız gibi yönetim dashboardu ile de karar süreçlerimizi hızlandırmış olduk. Aynı zamanda analitik raporlarla analiz kolaylığı sağlanırken ekiplerin tekilleştirilmiş veriyle kendi raporlarını oluşturabilmesi de zaman konusunda önemli bir tasarruf sağladı”.

GTech analitik sigortacılık çözümü ile fark yaratıyor

GTech’in, verinin her katmanı ve her alanı üzerinden edindiği derin bilgi ve saha tecrübesi ile başta finans ve sigortacılık sektörü olmak üzere perakende, enerji, sağlık, otomotiv gibi pek çok farklı sektör için, sektöre özel dijital çözümler ürettiğini kaydeden GTech CEO’su Mine Taşkaya, “Veri yönetiminin her geçen gün daha fazla önem kazandığı sektörlerden birisi olan sigortacılık sektöründe müşterilerimize katma değerli hizmetler sunan bir ekip olarak, Wiseboard Insurance ürünü ile Ana Sigorta’nın da dijital dönüşüm süreçlerinde değer yaratıyoruz. Müşterimiz hazırlanan yönetim dashboardundaki KPI’lara ve raporlara bakarak şirketin üretim, hasar gibi önemli bilgilerine anında ulaşıp, mevcut durumu doğru ve net bir şekilde görüntüleyebiliyor ve gerekli kararları hızlıca alabiliyorlar.” şeklinde konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın talep ettiği verileri belirlenen formatta ve otomatik olarak hazırlayan GTech Magic Reports SBM Entegrasyon Çözümünü de sistemlere entegre etmek için çalışmalara devam ettiklerini ve Türkiye sigorta sektörünün en genç oyuncularından biri olan Ana Sigorta ile yaptıkları iş birliğinden memnuniyetini dile getiren Taşkaya, “Dijitalleşmenin getirdiği hız, müşteri davranışlarını değiştiriyor ve bu durum da firmaların odağını verileri hızlı okuyarak müşterilerini anlamaya, daha etkin ve daha kaliteli ürün ve hizmetler sunmaya yöneltiyor. Biz GTech olarak bu süreçte müşterilerimizin öngörülebilir, değişikliklere hızlı adapte olan, kullanıcı deneyimini sürtünmesiz hale getiren esnek yapılara ve teknolojilere sahip olmalarını sağlıyoruz. Değişken koşulları hızlıca analiz etme ihtiyacı duyan sigorta şirketi müşterilerimize Wiseboard Insurance ürünümüz ile ihtiyaçları olan hız ve iç görüyü sağlıyoruz. Bu ürünümüz ile Ana Sigorta’nın verimliliğine katkı sağladığımız için büyük memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE