Altın destekli PAXG, BtcTurk PRO’da listelendi

Kripto para borsası BtcTurk, profesyonel kripto para yatırımcıları için geliştirdiği BtcTurk PRO’da altın destekli PAX Gold’u (PAXG) listelemeye başladı. Böylece BtcTurk PRO, Bitcoin dahil 58 kripto para birimine ve 140 işlem çiftine ulaştı.

PAXG, altın yatırımcılarının altını fiziksel olarak saklamak yerine dijital ortamda tutmalarına olanak sağlıyor. Proje sahibi şirket, piyasada bulunan her PAX Gold’un karşılığı altını, elinde bulundurduğunu belirtiyor. PAXG’nin madenciliği yapılmıyor.

Yeni eklenen kripto paralar ile BtcTurk PRO web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) işlem çiftlerinde alım satım işlemi yapılabiliyor. PAX Gold (PAXG) için minimum yatırma ve çekme limiti 0,01 PAXG olarak uygulanıyor. PAX Gold (PAXG) transferi yapıldığında iki tür ücret ortaya çıkıyor: Ethereum blok zinciri üzerindeki transfer işlemlerinde alınan standart gas ücreti ve PAXG zincir üstü işlem ücreti. PAX Gold (PAXG)’un geliştiricisi olan Paxos tarafından alınan bu ek zincir üstü ücreti, blok zincirinde transferi yapılan PAXG miktarının yüzde 0.02’si olacak şekilde sabit bir orana ayarlanmıştır. Bu alınan ek ücret, Ethereum ağı gas ücreti ve kullanıcıların işlem yaptığı platformdan bağımsız şekilde Paxos tarafından alınan bir ücrettir.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE