ADEO, SimSpace ile iş ortağı oldu

Türkiye’nin önde gelen siber güvenlik şirketlerinden ADEO, artan tehditlere karşı hem şirketlerin hem de şirketlerde çalışan siber güvenlik uzmanlarının daha iyi savunma yapmalarını sağlayacak bir iş birliğine imza attı. ABD Siber Komutanlığı ve Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) uzmanları tarafından geliştirilen SimSpace’in Türkiye’deki iş ortağı olan ADEO, şirket ve kurumları SimSpace’in eğitim ve simülasyon olanaklarıyla buluşturacak.

SimSpace ile iş birliğini değerlendiren ADEO’nun Stratejiden Sorumlu Başkanı Halil Öztürkci, “Dünyanın en gelişmiş range platformu olan SimSpace’i Türkiye’deki müşterilerimizle buluşturarak; siber güvenlik uzmanlarının ihtiyaç duyduğu sürekli eğitim ve pratik yapma ihtiyacını karşılayacak ve bu sayede ülkemizin siber güvenlik alanındaki olgunluğuna katkı sağlayacak olmaktan dolayı mutluyuz” dedi. Öztürkci, siber saldırıların her geçen gün hem niceliksel olarak arttığına hem de çok daha kompleks hale geldiğine işaret ederek, şunları söyledi: “Bu saldırılara karşı savunma yapmanın en önemli şartı, şirketlerde ve kurumlarda yeterli sayıda yetişmiş siber güvenlik uzmanı bulundurmak. Ancak günümüzde birçok şirket ve kurum bu konuda sorun yaşıyor. SimSpace ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle; şirket ve kurumlar, hem kendi siber güvenlik uzmanlarını yetiştirebilecekleri bir eğitim platformuna sahip olacaklar hem de bu uzmanların bilgilerinin sürekli güncel kalması için gerekli olan simülasyonları da çalıştırabilecekler. Şirket ve kurum yöneticileri kendi bünyelerindeki siber güvenlik uzmanlarının gelişimlerini de yine bu platform üzerinden izleyebilecek ve hedeflenen uzmanlığa erişim için gerekli olan eğitim ve pratik gereksinimlerini merkezi olarak belirleyebilecekler” dedi.

SimSpace EMEA Satış Müdürü Peter Major da ADEO’nun bölgedeki uzmanlığını takdir ettiğini belirterek, “Türk şirketlerinin gelişmiş siber tehditlere karşı savunmalarında yardımcı olacak SimSpace Cyber Range platformunu ADEO ortaklığı ile sunmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Devlet destekli APT grupları ve hatta iç tehdit kaynaklı çatışmalar durmaksızın devam ederken, süreçlerine ve teknolojilerine güvenebilmeleri konusunda Türkiye’nin seçkin siber savunma ekiplerine destek olma fırsatı yakaladığımız için heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

SimSpace Küresel İş Ortağı Satışları Başkan Yardımcısı Joason Cowie ise tehditlerdeki hızlı değişimlerin iyi bir ürünü dahi iş göremez hale getirebildiğine dikkat çekerek, “Teknoloji tek başına bu mücadeleyi kazanmaya yeterli değil. İnsan faktörü de çok önemli. Bugün bu alanda yaşanan en önemli sorunlardan biri yeterli sayıda konusunda uzman, yetenekli ve donanımlı siber güvenlik uzmanı bulunmaması” şeklinde konuştu.

Siber tehditlerle başa çıkabilmek için siber stratejilerin ve süreçlerin sürdürülmesi ve geliştirmesinin yanı sıra sürekli tetikte olmanın da önemli olduğuna vurgu yapan Cowie, SimSpace’in çalışmalarını ise şöyle özetledi: “Simspace Cyber Range platformumuz, müşterilerimize gelişmiş siber saldırıları tam ve doğru şekilde simüle etmek için gerekli bütün esnekliği sunuyor. Platformumuzda gerçek kullanıcı davranışlarını taklit etmek için tasarladığımız kullanıcı davranış simülasyonları ile birlikte devlet destekli bir çok APT grubuna ait saldırı örnekleri yer alıyor.Bütün bu bileşenler, bir siber saldırı senaryosunda bir araya getirilerek yüksek yoğunluklu siber tatbikatlar düzenlenmesine imkan tanıyor. Yüksek yoğunluklu bu tatbikatlarda otomatize siber saldırılar gerçekleştirilebildiği gibi şirketlerin ve kurumların kırmızı takımları da aktif şekilde tatbikatlarda yer alabiliyor. Simspace Cyber Range platformu, ürünlerin olgunluk testi, gerçek dünya saldırı simülasyonları ile birey ve ekip düzeyinde kapsamlı hazırlık eğitimleri için müşterilerimize en iyi platformu sağlıyor.”

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE