ADEO Cyber Security, Binalyze ile iş birliğine imza attı

Bilişim sektörü üreticilerine, iş ortaklarına ve müşterilerine uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ve dünyanın önde gelen MSSP firmaları arasında yer alan ADEO Cyber Security, gelişmiş adli bilişim ve olay müdahale çözümlerinde önde gelen şirketlerinden Binalyze ile güçlerini birleştirdi.

Gerçekleştirilen iş birliği ile ADEO; siber saldırılara müdahale sürecindeki sayısal delilleri en hızlı, en doğru ve eksiksiz şekilde toplayarak analiz ederken, siber saldırılara karşı müdahalelerini de çok daha kısa sürelerde gerçekleştirebilecek. Siber dayanıklılık noktasında ise; sadece siber saldırılar gerçekleştikten sonra değil aynı zamanda siber saldırganların hazırlık aşamalarının tespitinde de analistler tarafından ADEO MSSP altyapısı üzerinden gerekli saldırı izleri ortaya çıkarılabilecek.

Siber saldırılarda hızlı tespitin ve doğru müdahalenin saldırıların etkilerini azaltmada kritik önemi olduğuna ve bunun için doğru ekiplerin bir arada çalışması gerektiğine dikkat çeken ADEO’nun Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Öztürkci, “Siber güvenlik sektöründe bugüne kadar önceliklendirilen ‘önleme’ aşaması oldu ancak siber saldırıları yüzde 100 önlemek mümkün değil. ADEO olarak bu gerçekliği zamanında içselleştirdik ve servislerimizi ‘tespit’ aşamasını güçlendirecek şekilde tasarladık. Hedefimiz, daha çok kaynak üzerinden bilgi ve telemetri toplayarak olabildiğince erken şekilde saldırı girişimlerini ortaya çıkarmak ve engellemek. Burada da en kritik faktör tabii ki hız. Bu aşamada, 260’dan fazla delili 10 dakikadan kısa sürede toplayarak, bekleme sürelerini en aşağı seviyede tutabilen Binalyze ile çözüm ortağı olmak bizim için mutluluk verici bir durum” dedi.

Binalyze META’dan Sorumlu Bölge Müdürü Ahmet Öztoprak ise, “Kategori belirleyici bir konumda bulunan, Gelişmiş Adli Bilişim ve Olay Müdahale çözüm sağlayıcı olarak, vizyonumuzu anlayan ve paylaşan iş ortaklarıyla bir araya gelmek, aynı hedef doğrultusunda ilerlemek önümüzdeki seneki büyüme hedeflerimiz açısından son derece kritik. ADEO Cyber Security ile Türkiye pazarı için gerçekleştirdiğimiz ortaklığımız da bu bağlamda bize değer katacak” şeklinde konuştu.