ADATA, yeni taşınabilir SSD modelini duyurdu

DRAM modülü, NAND Flash depolama ürünleri, mobil aksesuarlar ve oyun ekipmanları üreticilerinden biri olan ADATA Technology, yeni taşınabilir SSD modeli ADATA SE880’i duyurdu.

ADATA SE880 sahip olduğu USB 3.2 Gen 2×2 desteği sayesinde 20Gb/s aktarım hızlarına ulaşabiliyor. Bu da yeni SSD modelini USB 3.2 Gen 2×1 ürünlerden 2 kat, USB 3.2 Gen 1×1 ürünlerden ise 4 kat daha hızlı yapıyor. Böylelikle SE880 saniyede 2000MB okuma ve yazma hızlarına çıkabiliyor. Yüksek transfer hızı sayesinde de kullanıcılar dosyaları bilgisayarlarına taşımadan doğrudan SE880 üzerinden düzenleme imkânına bulabiliyor.

Yeni nesil konsollarla da uyumlu olan ADATA SE880, hareket halinde olan oyun severlere oyunlarını gittikleri her yerde yanlarında taşıma imkânı veriyor. Yüksek aktarım hızları sayesinde oyunları doğrudan SSD üzerinden çalıştırıp oynamak mümkün. Konsollara ek olarak Android, Windows ve MacOS uyumlu olan SE880’i Type-C bağlantısıyla hiçbir ayar yapmadan doğrudan tak-çalıştır olarak kullanılabiliyor.

500GB ve 1TB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği sunan ADATA SE880’in Türkiye’deki piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise daha sonra açıklanacak.