ADATA, yeni LEGEND 850 SSD serisini duyurdu

Yüksek performanslı DRAM modülleri, NAND flash bellekleri, mobil aksesuarlar, oyuncu ürünleri, elektrikli güç aktarım organları üreten ve endüstriyel çözümler sunan ADATA, LEGEND 850 PCIe Gen4 x4 M.2 2280 SSD modelini duyurdu.

ADATA LEGEND 850, kullanıcılarına saniyede 5 bin megabayt okuma ve 4 bin 500 megabayt yazma hızı sunuyor. Bu da standart PCIe Gen3 SSD’lere nazaran 3 kat ve SATA SSD’lere göre 9 kat daha yüksek bir performans demek oluyor.

SSD, en yeni nesil Intel ve AMD platformlar ile masaüstü ve notebook bilgisayarların yanında PCle 3.0 gibi eski sürümleri de destekliyor. LEGEND 850, SLC Önbellek ve Bilgisayar Bellek Tamponu (HMB) teknolojisiyle, yükleme sürelerinde ve verilerin önbelleğe alınmasında avantaj sağlamakla kalmıyor, 400K/550K IOPS’ye kadar 4K rastgele okuma/yazma performansıyla sorunsuz bir çoklu görev deneyimi sunuyor.

Bunun yanında, LDPC (Düşük Yoğunluklu Parite Kontrol Kodu) ve AES 256 bit şifrelemesiyle kullanıcıların verilerini güvende tutma garantisi veriyor. LEGEND 850 ayrıca, PCIe 4.0 desteği sayesinde PS5 konsollarda depolama alanını genişletmek için de kullanılabilecek.

Limited Edition varyantı Haziranda satışta

LEGEND 850’nin standart versiyonu yanında Alman tasarımcı Mister Fred tarafından özel olarak hazırlanmış, rengarenk çiçek desenleriyle türünün tek örneği olacak ve sadece 520 adet üretilecek “Limited Edition” varyantı da Haziran ayında satışa sunulacak.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE