Acer, üretkenliği her yerde artıran Chromebook 314’ü satışa çıkarıyor

Acer, ebeveynler, üniversite öğrencileri ve öğretmenlere yönelik üretkenliği artırmak için tasarlanmış çok yönlü cihazı Acer Chromebook 314’ün satışa sunulduğunu duyurdu. 14 inç parlama önleyici ekranı, hızlı Intel işlemcisi ve gizlilik kapağına sahip isteğe bağlı FHD web kamerası ile Chromebook 314, olağanüstü performans ve rahatlık sunarak kullanıcıların bulundukları yerden bağımsız olarak daha fazla görevi verimli bir şekilde yerine getirmelerini sağlıyor.

Üniversite ve sonrası için yüksek performans

Piyasadaki diğer Chromebook’lardan daha iyi bir performansa sahip olan Acer Chromebook 314, üniversite öğrencileri için ideal bir seçenek olacak gibi duruyor. En yeni Intel Core i3-N305 işlemciye sahip bu Chromebook, düşük güç tüketimini yüksek performansla birleştirerek ödevlerin daha verimli ve hızlı bir şekilde tamamlanması için güvenilir bir çözüm sunuyor.

Üstün görüntüleme performansı

Acer Chromebook 314, çarpıcı 14 inç dar çerçeveli ekranı ve FHD’ye kadar çözünürlüğü ile büyüleyici bir görsel deneyim sunuyor. Yansıma önleyici kaplaması, kullanıcıların çok aydınlık ortamlarda bile verimli bir şekilde çalışmasını sağlarken, isteğe bağlı dokunmatik ekranı sorunsuz kullanım ve rahatlık sağlıyor.

Görüntülü görüşmeler ve toplantılar için optimize edildi

Günümüzün dijital çağında video görüşmeleri ve çevrimiçi toplantılar artık en önemli faktörlerden biri oldu. Acer Chromebook 314’ün isteğe bağlı FHD HDR web kamerası, TNR3 ve otomatik yüz pozlama teknolojileri sayesinde video kalitesini önemli ölçüde artırarak üstün bir çevrimiçi toplantı deneyimi sağlıyor. Ayrıca, dahili çift mikrofon, ses kalitesini iyileştirerek uzak toplantılar ve video görüşmeleri sırasında net iletişim imkanı sunuyor.

Sorunsuz entegrasyon için eksiksiz bağlantı seçenekleri

Acer Chromebook 314, kullanıcıları her zaman senkronize ve bağlı tutmak için eksiksiz bağlantı seçenekleri içeriyor. İki adet tam işlevli USB 3.2 Nesil 1 Type-C bağlantı noktası, iki adet USB 3.2 Nesil 1 Type-A bağlantı noktası, MicroSD kart okuyucu ve Bluetooth 5.1 özellikli Wi-Fi 6E ile kullanıcılar birden fazla cihazı aynı anda kolayca bağlayarak iş akışlarını kolaylaştırabilecek.

Hareket halindeyken bile kesintisiz eğlence

Kullanıcıların eğlence ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan Acer Chromebook 314, DTS Audio teknolojisi ve yukarı doğru bakan iki hoparlörü ile etkileyici ses kalitesi sunuyor. Etkileyici 11,5 saatlik pil ömrü, kullanıcıların adaptöre ihtiyaç duymadan favori içeriklerinin keyfini çıkarmasına olanağı verirken, hızlı şarj desteği yalnızca 30 dakika içinde pilin yüzde 50’ye kadar şarj edilmesini sağlıyor.

OceanGlass, sürdürülebilirlik ve daha temiz bir gelecek için tasarlandı

Acer’ın sürdürülebilirlik taahhüdüyle uyumlu olarak, Chromebook 314 geri dönüştürülmüş malzemeleri, sürdürülebilir ambalajı ve enerji verimli tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Aynı zamanda EPEAT kayıtlı olması, cihazın ömrü boyunca atığı azaltmaya verdiği önemi vurguluyor. Bu girişim, Acer’ın Earthion programıyla uyumlu olarak çevremizin korunmasına katkı sağlıyor.

Acer Chromebook 314, OceanGlass Dokunmatik Yüzeyi ile kullanıcılara pürüzsüz, cam benzeri dokunsal bir deneyim sunuyor. Dokunmatik yüzey, akrilonitril bütadien stiren (ABS) ve kıyı bölgesi veya su yoluna 30 mil (50 kilometre) mesafede toplanan okyanusa bağlı plastik atıkların (OBP) çevre dostu bir karışımından üretiliyor. Bu yenilikçi yaklaşım, yalnızca üstün bir dokunmatik yüzey performansı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda okyanuslardaki mikroplastik kirliliğin azalmasına da destek oluyor.

Güçlendirilmiş tasarım ve dayanıklılık

ABD askeri standartları dahil olmak üzere zorlu testlerden geçirilerek dayanıklılığı ve güvenilirliği kanıtlanan Acer Chromebook 314’ün  güçlendirilmiş menteşesi ve bağlantı noktası tasarımı, cihazın ömrünü daha da artırarak günlük kullanım için güvenilir bir yol arkadaşı haline getiriyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

Acer Chromebook 314 (CB314-4H / CB314-4HT) Temmuz ayında EMEA bölgesinde 379 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıkarılacak.

Özellikler, fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Belirli pazarlardaki bulunabilirlik, ürün özellikleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için Acer’in internet sitesinden veya size en yakın Acer ofisinden bilgi detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.