ABD merkezli yazılım şirketi Ivanti, Türkiye ofisini faaliyete geçiriyor

BT altyapı ve güvenlik çözümleri üreticisi Ivanti, Türkiye’de büyüme kararı aldı. 1 Ocak 2022 itibarıyla ülke ofisini faaliyete geçirecek olan firma, kanal yapısını güçlendirmeyi ve Ar-Ge faaliyetlerini Türkiye’ye taşımayı hedefliyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ivanti Türkiye ve Balkanlar Bölge Direktörü Bilgin Demir “Yeni yıla, yeni hedeflerle giriyoruz ve çok heyecanlıyız. Bugüne kadar iş ortaklarımız kanalıyla Türkiye’de bankacılık ve finans sektöründe birçok kurumun dijitalleşme sürecine katkı sağladık. Kamu, savunma sanayi, sağlık ve turizm sektöründe yüzlerce kurum ile iletişim halindeyiz. 2022 yılında özellikle bilgi güvenliği, cihaz ve uygulama güvenliği ve uzaktan güvenli bağlantı çözümlerimiz ile ön planda olmayı hedefliyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde e-ticaret sektörünün tüm dünyada nerdeyse beş kat büyüdüğüne dikkat çeken Bilgin Demir “Dünya genelinde inovasyon arttı, ABD’de son iki yılda patent başvuru rakamları iki katına çıktı. Bu gelişmeler ışığında şirketler teknolojiye daha çok yatırım yaptı. Başta sağlık sektörü olmak üzere birçok sektörde dijital dönüşüm hız kazandı. Fortune 100 şirketlerinin neredeyse tamamı Ivanti çözümlerini kullanıyor. Amacımız global ölçekte edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimi Türkiye’ye taşımak” sözleri ile pazardan beklentilerini özetledi.