3’üncü Siber Güvenlik Sektör Zirvesi’nin açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi destekleri ile Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından 11 Şubat 2022 ‘de düzenlenen 3’üncü Sektör Zirvesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Antalya’da gerçekleşen zirvenin açılış konuşmalarını; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir yaptı.

Konuşmaların ardından “3’üncü Sektör Zirvesi Ödülleri” sahiplerini buldu.
• Girişimcilik Faaliyetlerine Destek Ödülü – STM
• Yerli Ekosisteme Destek Veren Entegratör Firma Ödülü – Türk Telekom
• Yılın Parlayan Yıldızı Ödülü – Binalyze
• Eğitim Faaliyetlerine Destek Ödülü – Deepcase
• En Fazla Ülkeye İhracat Yapan Firma Ödülü – Chomar
• Küme Çalışmalarına Destek Ödülü – HAVELSAN, ASELSAN, STM, Oğuz Yılmaz ve Uğur Çağal

Ödül töreninin ardından, TRtest tarafından, test ve sertifikasyon süreçleri tamamlanan üye firmalara sertifikaları takdim edildi. Siem ürün grubunda; “MAY Siber Teknoloji, Crypttech, Karmasis”, Firewall ürün grubunda; “Labris, ePati”, Yönetişim Risk Uyumluluk ürün grubunda; “BTYÖN, Cyberwise”, Dlp ürün grubunda; “HAVELSAN, Crypttech”, Uç Nokta Güvenliği ürün grubunda; “TRAPMINE”, Siber Tehdit İstihbarat ürün grubunda; “Nebula Bilişim, STM”, Zafiyet Yönetimi ürün grubunda; “Crypttech, Cyberwise, STM”, Kimlik ve Erişim Yönetimi ürün grubunda ise; “Kron”, Test ve Sertifikasyon ürün grubu ile sertifika almaya hak kazandı.

Sertifika takdiminin ardından SSB Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Daire Başkanı Muhammet Sami Ulukavak ve Dijital Dönüşüm Ofisi Siber Güvenlik Birim Müdürü Duygu Fidancıoğlu’nun sunum yapmasıyla devam eden zirvenin ilk günü, öğleden sonra Savunma Sanayii Başkanı Prof. İsmail Demir, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’ın moderatörlüğünde üye firmalara özel kapalı oturum ile tamamlanmış oldu.