3’üncü Dünya Savaşı siber saldırı şeklinde olacak

Türkiye Bilişim Derneği’nin Kamu-BİB’24 ve BİMY’28 Bütünleşik Etkinliği’nde, Dijital Gündem’e konuşan Trend Micro Ankara Satış Müdürü Gökhan Çörekçi, yerli ve milli teknoloji üretme konusunda Türkiye’nin hangi noktada olduğunu değerlendirdi.

Gökhan Çörekçi, yerli ve milli ürünler konusunda Türkiye’nin iyi bir noktada olduğunu söyledi. Çörekçi, bununla ilgili yerli şirketlerin çalıştığını vurgularken, özellikle BTK ve Dijital Ofis’in bu alana destek verdiklerini açıkladı.

Gökhan Çörekçi konuşmasına şu şekilde devam etti: ‘’Günümüzde dünyada 3’üncü Dünya Savaşı’nın belki bir siber saldırı şeklinde olabileceğini düşünüyorum. Bugün siber saldırıların dünya sistemlerini, dünya ekonomi sistemlerini ne kadar çok zarar verdiğini görüyoruz olaylarda. Bundan dolayı yerli ve milli teknolojilerin olması önemli. Bu tür firmaların aslında altlarını doldurabilmemiz için hükümetlerimizin yapmaya çalıştığı ya da yapması gereken şeylerin de yetişmiş insan kaynağına ciddi anlamda önem vermesi gerekiyor. Bu konuda ben, ilerleyen yıllarda çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum.’’

VİDEO: 40
BAŞLIK: 3’üncü Dünya Savaşı Siber Saldırı Şeklinde Olacak
KONUŞMACI: Gökhan Çörekçi – Trend Micro Ankara Satış Müdürü
RÖPORTAJ: Buse Kahyaoğlu

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE