38’inci TBD Ulusal Bilişim Kurultayı gerçekleştirildi

Dijital Gündem’in de sponsorları arasında yer aldığı Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) 38’incisini düzenlediği “Türkiye Bilişim Derneği Ulusal Bilişim Kurultayı” Bilişim 2021, ‘Yeni Normalde Dijital Ekonomi’ temasıyla gerçekleştirildi.

Etkinlik, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Ahmet Serdar İbrahimcioğlu’nun kurdukları Açık Kaynak Platformu’ndan ve yaptıkları eğitim faaliyetlerinden bahsetmesiyle başladı. Ardından TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe, etkinliğin açılış konuşmasını yaptı.

Etkinlik, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Ömer Fatih Sayan ve BTK Başkanı Abdullah Karagözoğlu’nun konuşmalarıyla devam etti.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç çevrimiçi olarak katıldığı etkinlikte TBD TÜBİSAT Yaşam Boyu Hizmet Ödülleri Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Bu yıl 26’ncısı verilecek olan TBD TÜBİSAT Yaşam Boyu Hizmet Ödül’ünü jüri değerlendirmesi sonucu Dr. Aydın Kolat ve Atilla Kayalıoğlu almaya hak kazandı.

TBD 50. Yıl Kamu Projeleri Özel Ödülleri sahiplerini buldu

E-Nabız Projesiyle Sağlık Bakanlığı adına BT Genel Müdürlüğü E-Nabız Üst Yöneticisi Gülay Doğan Ermiş, Vergi Dairesi Otomasyon Projesi (VEDOP) ile Gelir İdaresi Başkanlığı adına Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknoloji Genel Müdürü Cebrail Taşkın ve Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) ile de Adalet Bakanlığı adına Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürü Oğuz Akalın ödül almaya hak kazandı.

Program stant ziyaretleri ve öğle yemeği için verilen aradan sonra, Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı Elektronik Haberleşme Dairesi Başkanı Orhan Kemal Ardıç’ın yönetiminde gerçekleştirilen ‘Mobil ve Sabit Haberleşme Teknolojilerinde Gelecek Öngörüleri’ oturumu ile tekrar başladı.

4’üncü TBD Prof. Dr. Aydın Köksal Bilim Ödülleri Töreni gerçekleştirildi

Bilgisayar Mühendisliği Bilim Ödülü kategorisinde, Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü adına Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hacer Karacan, Bilgisayar Mühendisliği Akademik Öğretim Ödülü kategorisinde, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feride Bahar Işın, Özgün Yerli Yazılım Ödülü kategorisinde, Ulak Haberleşme adına Firma Genel Müdür Yardımcısı Aziz Sever ve Yazılım Dış Satımı Ödülü kategorisinde, Bilge Siber Güvenlik Teknolojileri adına Firma Genel Müdürü Burak Çifter ödül almaya hak hazandı.

Ödül töreninin ardından Microsoft Genel Müdürü Levent Özbilgin, ‘Dijitalleşen Dünya ve Ülkemiz İçin Fırsatlar’ konulu konuşmasını yaptı. Etkinlik, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Feride Bahar Işın’ın yönetiminde gerçekleştirilen ‘Dijital Türkiye için Politika ve Stratejiler’ oturumu ile son buldu.