1’inci d’konomi Dijital Para Zirvesi 8 Aralık’a ertelendi!

Sentez Medya tarafından 3 Kasım 2022’de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) yapılması planlanan 1’inci d’konomi Dijital Para Zirvesi 8 Aralık 2022 tarihine ertelendi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Sermaye Piyasası Kurumu (SPK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan üst düzey isimlerin katılacağı zirvede, dijital Türk Lirası ile kripto para yasasıyla ilgili son durum görüşülecek. Düzenlemelerde nasıl iyileştirmeler yapılabileceği tartışılacak.

Ayrıca, dijital Türk Lirası ve kripto para yasasıyla ilgili çalışmalarla birlikte Türkiye’nin küresel kripto pazarındaki olumsuzluklardan nasıl daha az etkilenebileceği konuşulacak. Kullanıcı güvenliğinin artırılması için neler yapılması gerektiği değerlendirilirken, piyasalardaki kullanıcı ve yatırımcıları bilgilendirici konular gündeme getirilecek.

3 ana başlıkta 15 sunum düzenlenecek

Öte yandan, üç ana başlıktan oluşacak zirvenin ilk bölümünde “Dijital Para”, ikinci bölümünde “Dijital Finans ve Fintech”, üçüncü bölümünde “Dijital Ekonomi” konuları ele alınacak. Bu çerçevede, Türkiye’nin dijital parası, kripto paralar ve dijital paraya katkıları, kripto para platformları, Türkiye dijital para mevzuatı ve güncel uygulamaları, merkezsiz finans, NFT ve dijital paralarda siber güvenlik başta olmak üzere, 3 ayrı oturumda 15 sunum ve 540 ziyaretçinin de katılımıyla gerçekleşecek.

Kayıtlar sürüyor

Kamu ile sektör paydaşlarının yanı sıra konuyla ilgilenen üniversiteler ile gençleri bir araya getirecek etkinlikle ilgili detaylara www.dkonomi.org adresinden ulaşılabiliyor ve zirveye katılmak için kayıt yaptırılabiliyor. Daha önce kayıt yaptıran ziyaretçilerin ise tekrar kayıt yaptırmaları gerekmiyor.

Dijital Gündem

BEDAVA
İNCELE